SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea biletleri karaborsada!

Ne Chelsea kulübünden ne de Türkiye'den 18 Mart'ta oynanacak Chelsea-Galatasaray maçına bilet bulamayan İngiltere'deki Türk seyircisi, karaborsacıların eline kaldı.

Güncellenme: 11:39, 12/03/2014
Chelsea biletleri karaborsada!

İnternet üzerinde online bilet satan viagogo.com’da stadın Galatasaray’a tahsis edilen bölümündeki biletlere 450 sterlin fiyat konulması seyircileri ayaklandırdı.

İngiliz pasaportu olan bazı Chelsea Kulübü’ne üye Türk taraftarlar, Başkan Ünal Aysal’ın çağrısına uyarak 41837 kişilik seyirci kapasitesi olan Stamford Bridge’den bilet almayı başardılar ancak sayıları 100’ü geçmiyor.

Konuyla ilgili DHA’ya bilgi veren İngiltere’de yaşayan Türk taraftar, “Ben Fenerbahçe taraftarıyım ama Galatasaray’a destek vermek için başkanın çağırısını okur okumaz üyesi olduğum Chelsea’den bilet istedim. Bilet almak için üye olmak yetmiyor. Gerekli puanı da tutturmak gerekiyor. Benim 10 puanım vardı. 28 Şubat’ta 10 puanı olanlara bilet verdiler ve kapalı tribünden 57.50 sterline bilet aldım. Kale arkası biletleri daha ucuz oluyor. Şimdi bu biletlerin 250 sterlinin üstünde karaborsa satılması moral bozucu. Ben ister istemez Chelsea’li taraftarlar arasında oturacağım ama tabii ki benden beklendiği gibi Chelsea bayrağı sallamayacağım. Kalbim Galatasaray ile olacak. Ne yazık ki Galatasaray gol atarsa sevinç gösterisi yapamayacağım. Türk taraftarı olduğum anlaşılırsa beni kapıdan çevirirler. Türk pasaportuyla zaten içeri alınmam” diyerek içeri girmenin püf noktalarını anlattı.

BİLETLER KARABORSA

Bu arada Türkiye’den bilet temin edip Londra’da karaborsa yapanlar tesqit edildi. Türkiye’den 150 kadar bilet temin eden birinin, Kuzey Londra’da 220 sterline Türk kahvelerinde bilet sattığı öğrenildi.

Türkiye’de 4 bin TL’ye satılan bilet dahil tur biletleri de tamamen tükendi. Bir çok kimse Türkiye’den ve Avrupa’dan ellerinde bilet olmadan maç günü Stamford Birdge’e gelip karaborsadan bilet bulmayı deneyecekler.

Başkan Ünal Aysal’ın akıllı bir bilet planlaması yaparak kulübe biletlerden iyi para kazandırdığı ileri sürüldü. Bu arada İngiltere Galatasaray Taraftar Derneği gibi Galatasaray Lisesi mezunlarının üyesi olduğu vakıf gibi kuruluşlara az miktarda da olsa bilet verilmesi dikkat çekti.

Bu arada Türkiye’den maç için 50 gazetecinin akreditasyon yaptırması Chelsea kulübünü şaşırttı ancak Chelsea basın bölümü itiraz edemedi.