SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bunlar tesadüf değil’

G.Saray Başkanı, “Bu sezon da yabancı oyuncu kısıtlaması ile Galatasaray’ın önüne ciddi bir engel çıkarıldı. Arena’yı kapatmaya dönük bazı ön tedbirler alınıyor” diye konuştu.

Güncellenme: 09:47, 12/03/2014
‘Bunlar tesadüf değil’

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Federasyon'un kararlarıyla ilgili esti, gürledi. “Federasyona saldırmamız doğru olmaz” diyen G.Saray Başkanı Aysal, özel açıklamalar yaptı.

“TFF'nin yabancı uygulaması ile küfür konusunda kısa süreli bağırmalara da ceza uygulama politikasını nasıl buluyorsunuz” sorusuna Galatasaray Başkanı cevap verdi. Devamında da çarpıcı açıklamalara imza attı.

“STADI KAPATMAK İSTİYORLAR”

“Galatasaray'ın 2011-2012 sezonunda yolu play off ile kesilmek istendi. 2012-13 sezonunda yolu ağır cezalarla kesilmek istendi. Bunlar ne idi; Terim'e verilen 11 maç ceza, Melo'ya verilen 4 maçlık, Engin'e uygulanan 11 maçlık cezalar… Bunlar tesadüf değil. Bu sezon yabancı oyuncu kısıtlaması ile G.Saray'ın önüne engel çıkarıldı.

Bu kısıtlamasıyla başarı sağlayamadılar. Bu kez 3, 5 saniyelik G.Saray ile alakası olmayan, başka sahalarda edilen küfürler yolu ile 3 sezondur kapatılmayan stadımızın kapatılmasına dönük tedbirler aldı”

“BAŞKA KULÜPLER İÇİN YORUM YOK”

“Ve bizler, bundan dolayı son derece endişeliyiz. Galatasaray taraftarının bugüne kadar örnek olan davranışlarını takdir etmek ve desteklemek yerine, bunu cezalandırmaya yönelik davranışları var. Bunu büyük bir teyakkuz, dikkat ve endişe ile izliyoruz. Zorlu Chelsea karşılaşmasına yalnız oyuncular değil tüm kulüp konsantre olmalıyız”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:42,