SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bunlar hiç unutulmayacak

12 Mart 2014

BİR tarafta yaşanan skandal hakem kararları, diğer tarafta olaylar nedeni ile yarım kalan maçlar. Futbol ailesi içindeki kaos ve kaybolan güven ortamı ise işin bir başka yönü. Tüm bunlar futbolumuzun yıpranmış olan imajını dünya gözünde bir kez daha aşağılara çekiyor.

NE futbolun içindeki unsurlar ne hakemler ne de onların dernekleri mevcut federasyonu ciddiye alıyor.

HAKEMLER yaptıkları hatalarla birçok maçın sonucunu belirlediği gibi artık futbolculara küfür bile etmeye başladı. Ayrıca kural hataları yetmezmiş gibi dernek genel başkanları futbolcu transferinde sözleşme masasında oturuyor. Yani hakemlerin daha iyi şartlarda olması için çalışması gereken kişi başka işlerle uğraşıyor.

MERKEZ Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'e baktığımızda o daha başka bir alemde. İşi gücü bırakmış hakemlerin yaptığı hataların üstünü ‘nasıl örterim'in peşinde. ÖTE yandan futbolun içindeki güvensizlik ortamı daha vahim bir duruma geldi. Evvelki gün Trabzon'da ve daha önce başka statlarda yaşanan olayların yegane sebebi bu. Taraftarlar futbolun adaletine inanmadıkları için kendi haklarını arama yoluna gidiyorlar. Fakat olaylar o kadar yanlış mecralara gidiyor ki nefret ortamı daha da derinleşiyor.

KULÜPLER Birliği ve yayıncı kuruluş deseniz onlar kendi havalarında. Olan biten hiç umurlarında bile değil.

GÖRDÜĞÜNÜZ gibi futbolun neresinden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Türkiye Futbol Federasyonu ise tüm bunlara önlem alıp önüne geçmek yerine, tıpkı bir seyirci gibi olanları izliyor. Üstelik bırakın onu, federasyondan biri de çıkıp ‘Siz ne yapıyorsunuz kardeşim?' demiyor, diyemiyor. Kısacası tek kelime ile futbolumuza yazık ediliyor. Ancak futbolun karar vericileri şunu çok iyi bilsinler ki bu aile olanları hiç unutmaz ve günü geldiğinde yüzünüze tokat gibi vurur.

Fırat'a hiç yakışmadı

FIRAT Aydınus'un Melo'ya ettiği küfür geçen haftanın gündemini belirledi. Bu davranış Fırat'a hiç yakışmadı. Ama beni asıl rahatsız eden Fırat'ın maç sonrasında bunu inkar etmesiydi. Çıkıp özür dilemek yerine yanlış olan yolu seçti. Bunu yaparak kendisine inananları hayal kırıklığına uğrattığını umarım zamanla anlayacaktır. Ancak unutmasın ki o zaman iş işten çoktan geçmiş olacak.

Karaman ve Buruk'un süper çıkışı

ELAZIĞSPOR ve Kayseri Erciyesspor son haftalarda müthiş bir çıkış yakaladı. Onların bu yükselişi ligin alt tarafına inanılmaz bir çekişme getirdi. Hikmet Karaman ve Okan Buruk'un katkıları hiçbir şekilde tartışılmaz. Buruk daha yeni başladığı teknik adamlık kariyerinde önemli işler yapıyor. Hikmet Karaman ise gittiği her takıma önemli katkılar sunmanın yanında, onlara ayrıca bir futbol karakteri de enjekte ediyor. İkisine de tebrikler…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek