SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un hukuk ve idari işler sorumlusu Emin Yumuşak, kulüp defterlerinin Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelenmeye alındığını, ancak söz konusu incelemenin 2010-2012 yıllarını kapsadığını, mevcut yönetime ait döneme ilişkin hiçbir incelemenin bulunmadığını bildirdi.

Yumuşak, yazılı açıklamasında, yine aynı dönemde açılan bir davaya istinaden kulüp defterlerinde yeni bir inceleme başlatıldığını belirtti.

Bazı yayın organlarında kulüp defterlerinin inceleme altında olduğunun bildirildiğini ifade eden Yumuşak, şunları kaydetti:

“Ancak bu incelemeler 2010-2012 dönemini kapsıyor. Mevcut yönetimimizin görev yaptığı döneme ait hiçbir incelenme istenmedi. Gerek kamuoyu, gerekse adli makamlardan talep gelmesi halinde kendi yönetimimize ait defterlerin de incelenmesi için her an hazırız. Biz Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak her türlü iddialara cevap verecek durumdayız. İlelebet yaşayacak olan Adana Demirspor Kulübü ve çok büyük camiamıza hizmet vermek en önemli görevimizdir.”