SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Utanç gecesi

Yazık, çok yazık… Türkiye'nin iki güzide takımı sahada maçı oynayamıyor. Nedeni ne kar, ne şiddetli yağmur. Bunun adı futbol terörüdür. Türk futbolunu bu hale getirenler dünkü görüntüler sonrası utanıyor mudur acaba?

Kime sorarsanız sorun bu maçın yarıda kalma ihtimalinin bitme ihtimalinden daha fazla olacağını söyler. Şahsen ben bir futbol adamı olarak dünkü maçın biteceğine hiç ihtimal vermemiştim. Ne yazık ki haklı çıktım.

Daha Fenerbahçe kafilesi stada girmeden olaylar başladı. O kadar güvenlik önlemi arasında o otobüsler nasıl taşlanır anlamak mümkün değil. Hadi onu geçtim. Stada o kadar yabancı maddenin, taşın, tuğlanın girmesine nasıl kim, izin verir? Fenerbahçeli futbolcular yabancı madde sağanağında ne taç atabildi ne korner. Volkan'ın üzerine yağan yabancı maddeleri toplamaktan Trabzonsporlu futbolcular maça bile konsantre olamadı.

Emenike’nin golü sonrası yaşananları herkes gördü. Tek kelimeyle ayıp. Hadi Fenerbahçeli futbolculara hıncın var, kendi oyuncundan ne istiyorsun? Çocuklar hafta boyu bu maça hazırlanmış, uykusuz kalmış. Sadece futbol oynamak için sahaya çıkmışlar. Sahaya atılan maddelerle kendi futbolcularının emeklerine de yazık ettiler.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, tribünde olayları izledi. “Cezamız neyse çekeceğiz” demiş. Peki bu olaylarda kendisinin hiç payı yok mu? Ortamı gerenlerden birinin kendisi olduğunun farkında mı? Kendisine de ceza verecek mi? Bu gerginliğe izin veren Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri suçsuz mu?

Hakem Bülent Yıldırım maçı oynatmak için elinden geleni yaptı. Çok soğukkanlı davrandı. Bir kez yardımcılarını yanına çağırıp maçı tatil edebileceğinin sinyalini verdi ama tribündeki holinganlar anlamadı.

Futbolun çivisi çıktı. Futbolcuların neden olmadığı olaylar nedeniyle futbol konuşamaz olduk. Bundan sonra ne mi olacak? Ya futbol camiasının içindeki herkes şapkasını önüne alıp işin doğrusunu yapacak ya da bu rezillikler sürüp gidecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek