SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1 Mart’ta oynanan Hull City karşılaşmasının 72. dakikasında rakip oyuncu David Meyler’e kafa atan Newcastle United menajeri Alan Pardew, federasyon tarafından ağır bir cezaya çarptırıldı.

Pardew, 7 maç takımını saha kenarından yönetemeyecek ancak bunların üçünde, stadyuma girişi dahi yasak. Newcastle United menajeri, ayrıca 60 bin sterlin de para cezasına çarptırıldı.

Cezanın açıklanmasından sonra konuşan Pardew “Daha önce de söylediğim gibi, bu olayda ötürü son derece pişmanım. Bu kabul edilemez davranışım için herkesten özür diliyorum” dedi.

Pardew ayrıca, verilen cezaya itiraz hakkını da kullanmayacağını açıkladı.

Pardew, takımının Fulham, Crystal Palace ve Everton ile oynayacağı maçlarda stadyuma giremeyecek. Southampton, Manchester United, Stoke ve Swansea maçlarında ise tribünde yer alabilecek ama kulübeye inemeyecek. Teknik adam, 28 Nisan’daki Arsenal karşılaşmasında takımının başında sahaya çıkabilecek.

Pardew’a kendi kulübü Newcastle United da 100 bin sterlin ceza vermişti. Federasyonun bu kararı ise ilk kez bir teknik adama holiganlara verilen türden bir ceza verilmesi ve stadyuma giriş yasağı konması açısından büyük önem taşıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:18:29,