SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç’tan çarpıcı ifadeler!

Galatasaray'ın Akhisar'ı gole boğduğu karşılaşmanın ardından Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Selçuk İnan hakkında çarpıcı ifadeler kullandı

Güncellenme: 14:07, 11/03/2014
Hıncal Uluç’tan çarpıcı ifadeler!

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Akhisar’ı 6-1 yenen Galatasaray, lider Fenerbahçe’yi takibini sürdürdü. Galatasaray’ın Akhisar’ı gole boğduğu karşılaşmanın ardından Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Selçuk İnan hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. Uluç, Selçuk İnan’ın Galatasaray’ın ‘el freni’ olduğunu ima ederek; sarı-kırmızılı takımın Akhisar karşısında bol skor bulmasını Selçuk İnan’ın olmamasına bağladı. Uluç ayrıca, Abdullah Avcı’yı zamanında Selçuk İnan’ı oynatmadığı için eleştirdiğini ancak şu anki duruma baktığı zaman Avcı’nın haklı olduğunu vurguladı.

İŞTE ULUÇ’UN YAZISINDA DİKKAT ÇEKEN O BÖLÜM: “Galatasaray açısından, asıl önemlisi; Selçuk’un oynamamasıydı. Galatasaray’ın 6 gol atmasının sebebi, Selçuk’un yokluğuydu. Selçuk’un; bu takımı nasıl durdurduğu, nasıl geciktirdiği, rakip savunmaya nasıl toparlanma imkanı verdiği, oyunu nasıl öldürdüğü ortaya çıktı. Selçuk oynamadığı için Galatasaray, ilk defa derinlemesine, hızlı hücuma kalkma şansı buldu. Galatasaray’ın iki stoperi topu aldığında yan yan çevirip Selçuk’un gelmesini bekliyorlardı, yan yan çevirip Selçuk’a veriyorlardı, Selçuk da tekrar onlara veriyordu, onlar tekrar Selçuk’a veriyordu, Selçuk hatta Muslera’ya bir daha veriyordu.

Selçuk, oyunu felaket şekilde geciktirdiği için ve buna, Fatih hocadan başlayarak kimse ses çıkarmadığı için; hatta belki de ‘Böyle oyna’ diye tavsiye ettikleri için, Galatasaray’ın hücum gücü yüzde 10’a düşüyordu. Çünkü rakip yerleşiyor; Galatasaray topu aldığı zaman, rakip kendi sahasına dönüyor. Adamları da markaja alıyor; sahayı da parselliyor. Sen, topu atacak yer bulamıyorsun. Hadi tekrardan, yana ve Muslera’ya atıyorsun. Bunu oynuyordu Galatasaray; Selçuk yüzünden!..

Dilerim; Selçuk kardeşim Florya’ya gider. Bu 6’lık maç kaseti ile kendi oynadığı herhangi bir maçın kasetini alır; bir odaya kapanır ve ikisini, arka arkaya izler. Selçuklu Galatasaray ile Selçuksuz Galatasaray’ın farkını görür. Hatırlarsın; Abdullah Avcı, Milli Takım hocasıyken ‘Selçuk’u oynatmadı’ diye kıyameti koparmıştım. Şimdi dönüp bakıyorum; meğer adam haklıymış.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:00,