SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal ve Özer ne konuştu?

TRABZONSPOR – Fenerbahçe maçı… Fenerbahçe kalecisi Volkan’ın koruduğu kaleye yabancı madde yağmuru başladığı anda, saha karışıverdi.

Güncellenme: 15:52, 11/03/2014
Ersun Yanal ve Özer ne konuştu?

O anda ekranlara öyle bir görüntü yansıdı ki… Herkes F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal ile Trabzonsporlu oyuncu Özer Hurmacı'nın kavga ettiğini zannetti. Oysa Özer'in anlatımıyla olaylar bunun tam tersiydi.

İŞTE ÖZER HURMACI’NIN YAKINLARINA ANLATTIKLARI:

Ortam çok gergindi. Bunu hissediyorduk hepimiz. Volkan kaleden uzaklaşınca, Ersun Hocam sahaya doğru girdi. Ben Yanal'ı, “Hocam ortam gergin. Sahaya giriyorsun, daha gerilecek ortam” diyerek uyardım. Ama hoca beni dinlemedi. “Sen çekil” diyerek doğrudan maçın hakemi Bülent Yıldırım'a yöneldi. Ersun Hoca, Yıldırım'a, “Bu şartlarda nasıl oynatıyorsun maçı. Tatil etsene, ne bekliyorsun” dedi. Zaten hakem de maçı tatil etti.

Buraya kadar olanlar, Özer Hurmacı'nın ifadeleri…Ama bir de işin diğer tarafı var.. Yani Ersun Yanal, yani Fenerbahçe tarafı..

Yanal bu konuda konuşmuyor ama sahada olanları görenler aynen şunu anlatıyorlar:

Ersun Hoca, rakiple tartışmaya giren Emenike'yi sakinleştirmek için hamle yaptı. O anda “Ne işin var çizgide” diyerek Özer onu itti. Aralarında kişisel bir şey yoktu. Ama Özer'in hocasına böyle yaklaşması hiç de şık olmadı.

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Özer Hurmacı'nın ekranlara yansıyan diyaloğu sadece Ersu Yanal ile değildi. Hurmacı, yabancı bir madde ile kendini yerde bulan Emenike'ye de saha içinde uyarıda bulunmuş, “Ayıp değil mi yaptığın. Kendini yere atıyorsun” diye çıkışmış.

 

 

(HÜRRİYET)

Yayınlanma Tarihi:15:37,