SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersan’a İbrahimovic örneği

İki defa dizinden sakatlanan, uzun süre takımdan uzak kalan Ersan ile görüşen yönetici Ahmet Kavalcı, “Sakın kendini bırakma. Sen iyi futbolcu olmasaydın gelen her hoca seni neden takımda tutsun ki” dedi.

Güncellenme: 10:33, 11/03/2014
Ersan’a İbrahimovic örneği

Eskişehirspor karşısında attığı son dakika golüyle tüm Beşiktaş camiasını sevince boğan Ersan Adem Gülüm, hem milli takımda hem de önceki gece Beşiktaş'ta oynadığı futbolla eski günlerini hatırlattı.

İki defa dizinden sakatlanarak uzun süre sahalardan uzak kaldıktan sonra, hiçbir zaman sakatlık öncesi günlerine dönemeyen tecrübeli oyuncuya, en bunalımlı dönemlerinde yönetici Ahmet Kavalcı destek verdi, onu motive etmek için adeta beyin yıkadı.

Attığı golden sonra kendi elini öpüp başına koyarak, Ahmet Kavalcı'yı işaret eden Ersan ile Kavalcı'nın sürekli bir araya gelerek konuştukları ortaya çıktı. Ersan Gülüm'ün kendini bıraktığı bir dönemde bu oyuncunun arkasında duran Kavalcı'nın, “Sakın kendini bırakma. Sen iyi futbolcu olmasaydın gelen her hoca seni neden takımda tutsun ki. Sendeki potansiyeli bildikleri için senin bu takımdan gitmeni istemediler. İyi olmasan neden seni milli takıma davet etsinler? Yeter ki sen kendindeki gücün farkına var. Ben senin sakatlıktan önceki Ersan olacağına inanıyorum” diye konuştuğu ortaya çıktı.

İBRAHİMOVİC’İ DURDURDU Öte yandan Eskişehirspor maçından sonra bazı yöneticilerin Ersan Gülüm için, “Hafta içerisinde İsveç'e karşı oynadı. O maçta İbrahimovic gibi bir adamı tuttu. Bir hafta içinde iki tane zorluk derecesi yüksek maçta oynamak kolay değildi” ifadelerini kullandıkları öğrenildi.

(milliyet)

Yayınlanma Tarihi:10:28,