SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Drogba için elimizden geleni yaparız’

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Adnan Nas önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 15:03, 11/03/2014
‘Drogba için elimizden geleni yaparız’

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Adnan Nas, “Her maçta olmasını istediğimiz bir Galatasaray vardı, Akhisar maçında. Takımın tam bir senkrenizasyon içinde, bütün maçlarda oynaması mümkün değil. Ama Akhisar maçı bence bu bahsettiğim seviyeye ulaşan bir maçtı” dedi.

BUNDAN SONRA İSTİM ÜZERİNDEYİZ; BİZİM TAKIM LİG’İN EN İYİSİ Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Nas, “Dünyanın bütün büyük takımları düşüşler yaşar. Galatasaray, bunu, özellikle deplasman maçlarında yaşamış olabilir; ama bundan sonra istim üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Bundan sonra puan kaybetmeden ilerleyen bir Galatasaray izleyeceğimizi düşünüyorum. Biz her maçımızı kazanırsak yolumuz açık. Hiç puan kaybetmezsek zaten sonuca ulaşacağız. Bizim takım ligin en iyi takımı olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

LONDRA’DA TUR KAPISI AÇIK, HERKESİ YENEBİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK Sarı kırmızılı takımın Londra’ya ümitli gittiğini belirten Nas, “Biz ümitli gidiyoruz Chelsea maçına. Futbolcularımız gerçek performanslarını yansıtırlarsa, Şampiyonlar Ligi’nde her takımı yenebileceklerini gösterdiler. Biz hiç de çekinerek gitmiyoruz oraya, motivasyonumuz kaybolmuş değil. Biz İstanbul’da beraberlik aldık. Dolayısıyla hâla kapı açık; biz de bu açık kapıdan geçmeye çalışacağız” dedi.

DROGBA’YI ELDE TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ Dider Drogba’nın takımdaki geleceğiyle de ilgili açıklama yapan genel sekreter Nas, “Benim şahsi fikrim Drogba’nın futbolcu olarak ya da bir başka görevle her zaman Galatasaray’la olması yönündedir. Bizim onunla iyi başlayan ve devam eden yolculuğumuzun devam etmesi gerekir. Tabii ki değişik faktröler var. Hassas bir konu. Futbolcunun başka düşünceleri de olabilir. Ama vakti gelince konuşacağız. Drogba’yı elde tutmak için elimizden geleni yapacağız. Ben kişisel anlamda Drogba’nın takımda kalacağına dair umutluyum. Ben kişisel anlamda, futbolcu olarak devam etmesini arzu ederim” ifadelerini kullandı.

MELO’YA KÜFÜR ETMEDİM DİYORSA İNANMAK GEREKİR Fırat Aydınus’un Melo’ya küfür ettiği iddiasıyla ilgili olarak ise Adnan Nas, “Aydınus, üst düzey hakemlerden bir tanesi, kendisini tanımıyorum; ama dikkatli bir insan olduğunu düşünüyorum. ‘Melo’ya küfretmedim’ diyorsa söylediğine itimat etmek gerekir. Ama bir bilgim yok. Lütfi bey (Arıboğan) takip ediyordur” dedi.

BURAK YILMAZ TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ SANTRAFORU Adnan Nas, son olarak, “Burak kendisini kanıtlamış bir futbolcu. Türk futbolu içerisinde ondan iyi bir satnrafor olmadığını da kanıtlamış durumda. Performansında oynamalar olabilir; ama Burak önemli bir aset , önemli bir varlık bizim için. Dolayısıyla seyircimizin ona sahip çıkması da çok güzel ve önemliydi” şeklinde konuştu.

(radyospor)