SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bundesliga ekibi Borussia Dortmund’un La Liga temsilcisi Real Madrid’den Nuri Şahin’i kiralarken yapılan anlaşmadaki satın alma opsiyonunu devreye sokmaya hazırlandığı ifade edildi. Alman gazetesi Bild’in haberine göre Borussia Dortmund, Nuri Şahin ile yeni bir sözleşme yapmanın eşiğine geldi.

25 yaşındaki Nuri Şahin’in Real Madrid tarafından belirlenen bonservis bedelinin 7 milyon Euro civarında olduğu ve Borussia Dortmund’un yaz aylarında bu transfere resmiyet kazandıracağı kaydedildi. Ayrıca, milli futbolcunun 3 milyon Euro civarındaki yıllık ücretinde iyileştirmeye gidileceğine değinildi.

KLOPP: ‘ACIKLI BİR ÖYKÜ DEĞİL’

Ligde Freiburg’a karşı oynadıkları deplasman maçında oyundan alınması sonrası Nuri Şahin ile Jürgen Klopp arasında yaşanan gerginlik ise Alman teknik adamın son yaptığı açıklama ile tatlıya bağlandı. Söz konusu olayın büyütülmemesi gerektiğini vurgulayan Klopp, şu ifadelere yer verdi:

“Ne yazık ki, konuştuğum sırada nasıl göründüğümü fark ediyorum. Acıklı bir öykü değil.”

Borussia Dortmund menajeri Michael Zorc da “Özellikle Nuri açısından hayal kırıklığına uğratıcıydı” diyerek bu konu hakkındaki görüşlerini aktardı.