SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kötü gittiler iyi bitirdiler…

10 Mart 2014

BIRAKIN son haftaların belki de son yılların en sıkıcı maçını izledik. Bunaltıcı karşılaşmalara ev sahipliği yapmasıyla tanınan Olimpiyat Stadı yine üzerine düşen görevi yerine getirdi! Beşiktaş, sakat ve cezalıların çokluğunda elindeki imkanlarla sahaya çıktı. Gerçi sahada teknik adamların değil genellikle rüzgarın istediği oldu. O kadar sert esiyordu ki paslaşmalara bile zaman zaman engel oldu. Teknik ve taktikten bahsedebilmek için önce futbolcuların aralarında sağlıklı pas alışverişi yapabilmesi gerekiyor.

Özellikle ikinci devrede Beşiktaş cephesi hücum tercihlerinde uzaktan şutlara yöneldi. Ancak bunlardan hiçbiri çerçeveyi bulmadı. Ersan'la son anlarda atılan gol de duran topun ardından ceza alanında yaşanan karambolle geldi. Sahada futbol anlamında kimseye keyif veren bir mücadele olmasa da Beşiktaş kazanmayı bildi. Böylece şampiyonluk yarışındaki iddiaları devam etti. Zaten önemli olan kötü oynarken kazanabilmektir. Siyah-beyazlılar dün bunu başardı. Ancak her zaman kötü futbolla 3 puanı evinize götüremezsiniz… Dany ve Sivok'un sakatlığında 11 şansını eline geçiren Ersan, ilerleyen haftalarda kendisi adına büyük bir kredi kazandı.

Süper yedek Ömer Şişmanoğlu ise ilk 11'de başladığı mücadelelerde suskun kalma geleneğini sürdürdü. Almeida'nın yokluğunda forvet hattındaki boşluğu dolduramadı.

BİLİC'İN son derece mutlu olması gerekiyor. Ligin en dişli ekiplerinden Eskişehirspor önünde hayati bir zafer elde ettiler. Karşılaşmanın hakemine ise fazla iş düşmedi. Son olarak yine Olimpiyat Stadı'ndan bahsetmek gerekiyor. Zaten tribünler sahaya uzak… Tadilat işlemi devam ediyor… Her yerden rüzgar yiyor… Burada kimse gönüllü olarak sahaya çıkmaz. Beşiktaş Yönetimi, ağustosta yeni stadın biteceğini açıkladı. Kendi iyilikleri açısından umarım dedikleri gibi olur…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek