SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyasporlu taraftarlar, son haftalarda yaşanan hakem hatalarına tepki için Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) protesto etti.

Zafer’deki kulüp binası önünde toplanan yeşil beyazlılar, pankartlar açarak “Yeter Yıldırım Demirören yeter”, “Merkez Hakem Kurulu (MHK) istifa” ve “Adalet istiyoruz” sloganları attı.

Torku Konyaspor taraftar grubu Nalçacıların basın sözcüsü İlker Kırnaz, burada yaptığı açıklamada, takımın bu sezon tek penaltısını ligin 1. haftasındaki Fenerbahçe maçında kazandığını söyledi.

O günden bu yana lehlerine bir kez daha penaltı noktasının gösterilmediğini ifade eden Kırnaz, “Oysa Elazığspor ve Gençlerbirliği maçlarında aleyhimize çok kolay penaltılar çalındı. Yapılan yanlışlar bizi bu yarışta çok zorluyor. Futbolun sahada kazanılmasını istiyoruz. Bu sezon hiç ceza almadık, almayı da düşünmüyoruz. Hakemler ve TFF bu kötü gidişe son versin. Takımımızı desteklemeye devam edeceğiz. TFF ve MHK’dan herkesin ortada oynadığı, kafalarda tilkilerin dönmediği bir lig istiyoruz. ‘Bu takıma haksızlık yapıldı. Gelecek hafta buna kıyak yapalım” yaklaşımıyla bu lig bitmez. Bunu herkes böyle bilsin” diye konuştu.

Açıklamanın ardından bir süre daha TFF aleyhine tezahüratlarda bulunan grup dağıldı.