SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Fırat Aydınus’un notu!

Fırat Aydınus'un yakın çevresine göre olayının aslı şu: Melo faul yaptığında Aydınus uyarmaya gitti. Sonra yardımcısının 'Kartı atladık-kartı atladık' sözüne, Fırat "Ne kartı oyna..." cevabını verdi.

Güncellenme: 09:49, 10/03/2014
İşte Fırat Aydınus’un notu!

Olayın başlangıcı, Akhisarlı Güray atağa çıktığında ona Melo’nun faul yapmasıydı. Sonrasında Brezilyalı oyuncunun yanına gelen Fırat Aydınus onu önce uyardı sonra yanından ayrıldı ve dönüp baktığında dudaklarından okunan küfürün “A… çocuğu” olduğu iddia edildi. Dün ise Fırat Aydınus yakın çevresine “Gerçek öyle değil” dedi ve işin aslını anlattı. İşte o yakın çevrenin ifadesiyle, Aydınus’a göre olayın aslı:

O SÖZ TAMAMEN SİTEM AMAÇLI

“Fırat Aydınus Melo’yu uyarıp yanından ayrıldığında, yardımcısı Serkan Ok ‘Kartı atladık-kartı atladık’ diyor. Bunun üzerine de Fırat, niye zamanında söylemedin kastıyla ve tamamen sitem etmek amacıyla ‘Oyna… Ne kartı A… K…” diyor. Yani Melo’ya bir küfür durumu söjz konusu değil ve olyayın aslı bu…”

NOTU 8.2

Galatasaray-Akhisar maçını yöneten FIFA kokartlı hakemimiz Fırat Aydınus, maçın gözlemcisi Abdurrahman Arıcı’dan 8.2 not aldı. Bu notun anlamı ise şu: “Tatminkar ancak geliştirilecek bazı küçük noktalar var.” Yani Aydınus maç yönetimi açısından da geçer not almış durumda.

TFF BİZE BAŞVURU YAPARSA BAKARIZ

Fırat Aydınus’un Melo’ya küfür ettiği iddiasına FIFA’dan da bir açıklama geldi. Futbolcu Statüsü ve Denetimi Başkanı Ömer Ongaro “Yerel federasyonla ilgili bir durum söz konusu olduğundan dolayı biz karışmayız. Hakem FIFA kokartlıysa ve ancak TFF bize olay hakkında bir başvuru yaparsa o zaman dahil olup, konuyu görüşebiliriz.”

Yayınlanma Tarihi:08:55,