SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1907 Fenerbahçe Derneği öncülüğünde yürütülen “Adalete Fener Yak” kampanyası kapsamında, internette imza kampanyası başlatıldı.

Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “Adalete Fener Yak” kampanyasının imza platformu “change.org”da imza kampanyası başlattığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“1907 Fenerbahçe Derneği öncülüğünde başlatılan ‘Adalete Fener Yak’ kampanyası, başkanımız, kulübümüz ve yöneticilerimizin yargılandığı 3 Temmuz sözde şike davasında yapılan haksız, hukuksuz, karar ve uygulamalara dair önemli bir adım atıyor. ‘Adalete Fener Yak’ kampanyası, kulübümüzün, yeniden, adil yargılanması adına taraftarımızın sesini, muhataplara ve dünya geneline duyurabilmesi için imza platformu ‘change.org’da bir hareket başlattı.”

Açıklamada, 1907 Fenerbahçe Derneği’nin dijital imza kampanyasıyla ilgili kamuoyuna yaptığı duyuru da yer aldı. Derneğin duyurusunda ise şu ifadelere yer verildi:

“Bildiğiniz üzere Fenerbahçemizin bağımsız mahkemelerde adil yargılanma talebine destek olmak ve bu adalet çağrısının daha gür bir sesle tüm Türkiye’de yankılanmasını sağlamak amacıyla başlattığımız ‘Adalete Fener Yak’ projemiz tüm hızıyla devam etmektedir. Projemizin devam eden sosyal medya faaliyetleri kapsamında ‘change.org’da dijital imza kampanyası başlatılmıştır. Bugüne kadar pek çok ülkede düzenlenen, büyük ses getirerek başarıyla amacına ulaşan imza kampanyalarının yürütüldüğü ‘change.org’da ‘Türkiye için Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet’ sloganıyla başlattığımız kampanyamızın da geniş kitlelere yayılacağına ve Fenerbahçemizin haklı talebinin karşılık bulmasında etkili olacağına inanıyoruz.”