SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de bu akşam Trabzonspor ile yapacağı karşılaşma için Rize’den Trabzon’a gelen Fenerbahçe kafilesi, Hüseyin Avni Aker Stadı’nın protokol tribünü girişinde bir grup bordo-mavili taraftar tarafından protesto edildi.

Rize’de dün kampa giren sarı-lacivertil kafile, 17.30’de bulunduğu otelden yoğun güvenlik önlemleri altında iki otobüsle Trabzon’a hareket etti. Rize’den Fenerbahçeli taraftarlar tarafından uğurlanan kafileyi, Trabzon’da, Hüseyin Avni Aker Stadı protokol tribünü girişinde bordo-mavili taraftarlar aleyhte tazahüratla protesto etti. Taraftarlar özellikle Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve oyuncular Volkan Demirel ile Emre Belözoğlu aleyhinde bağırdılar.

Bu sırada bazı taraftarların attığı yabancı maddeler, önden gelen, yöneticilerin bulunduğu otobüsün iki yan camı kırılmasına neden olurken, futbolcuve teknik heyetin yer aldığı otobüse de yumurta isabet etti.

Bu sırada güvenlik görevlileri taraftarlara müdahale etti.

ÇATILARDA ÖZEL HAREKET POLİSLERİ GÖREV ALDI

Hüseyin Avni Aker Stadı’nın protokol tribünün girişindeki ve bu güzergahtaki binaların üzerinde güvenlik tedbirleri alındı. Fenerbahçe kafilesini taşıyan otabüslerin geçtiği güzergaha çok sayıda polis yerleştirildi, stadın yakınındaki binaların çatılarında ise özel harekat polisleri görev aldı.

Çevre illerden de çok sayıda güvenlik görevlisi maçta görev yaptı.

Fotoğraf: Eser ERENLER

 

Yayınlanma Tarihi:18:52,