SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çıkmadık can!

10 Mart 2014

Öyle bir maç düşünün ki; sezon başından bu yana takımın “yıldızı” denilen Atiba yok, takımın en golcü ismi Almeida yok. Ve bunların üzerine bir de maç, Antartika Olimpiyat Stadı’nda oynanıyor. 1 puan için İstanbul’a gelen Eskişehirspor da bu olumsuzluklara tuz biber ekiyor. Galatasaray’ın Akhisar’a 6 tane atarak puan farkını açmasının, futbolcular üzerinde yarattığı etki de tuz ve biberin üzerine pul biber etkisi yaratmıştı.

İlk yarıda rüzgarın, tüm bu olumsuz koşulları Beşiktaş lehine ortadan kaldırmasına rağmen siyah-beyazlı oyunular hiç bir şey yapamadı. Çünkü sakat ve cezalı oyuncuların yerine forma bulanlar, yedek kulübesinden gelmemişti. Sanki balıkçı kulübesinden gelip formayı giymişlerdi. O kadar isteksiz, o kadar vurdumduymaz oynadılar.

Maçın ilk dakikasından itibaren bu vurdumduymazlığa tahammül eden Bilic, yerinde bir dakika bile duramadı. Kendisi gibi Rock’n Roll söyleyen Moğollar’ın dediği gibi “bi’ şey yapmalı” diyerek Holosko ve Frei’ı oyuna aldı ancak onlar da yedek kulübesinin değil, balıkçı kulübesinin oyuncusu olduklarını gösterdiler.

Karşılaşma tam bitmek üzereyken ise bir mucize gerçekleşti. Olmadık bir anda bir serbest vuruş kazanıldı. Olmadık bir yerde, olmadık bir adam çıkıverdi sahneye. Ersan’dı bu mucizenin adı. Topa son bir dokunuş gerçekleştirdi ve çıkmadım candan umut kesilmeyeceğini gösterdi. Kazanılan 3 puan ise sadece maç sonunda büyük bir sevinç yaşanmasına neden oldu. Peki ya gelecek hafta oynanacak Rize maçı?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek