SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de yarın sahasında Fenerbahçe’yi konuk edecek Trabzonspor, maçta taraftarların takımlarını centilmence desteklemelerini istedi.

Trabzonspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, bordo-mavili takımın yarın Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda Fenerbahçe ile oynayacağı belirtilerek, “Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmak, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmak, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmak, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmak kesinlikle yasaktır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Trabzonspor’un daha önce oynadığı müsabakalarda bordo-mavili taraftarların yaktığı meşaleler ve rakip takım veya takımlara yönelik kötü tezahüratlarının, kulübün ciddi oranda ceza ödemesine neden olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlar kazanmaktadır. Üstelik son dönemde alınan cezalardan sonra bu eylemin aynı sezon içinde üçüncü kez tekrarlanmış olması kulübümüzü seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya bırakmıştır. Bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de yasa gereği maddi ve manevi çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır. Tüm taraftarlarımızdan konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve takımımızı maç boyunca centilmence desteklemelerini bekliyoruz.”

“Trabzonspor’un büyük taraftarına” başlığı ile yapılan açıklamada, “Tribünü meşaleyle değil, iyi tezahüratla aydınlat” sloganı kullanıldı.