SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuşkusuz Galatasaray tarihinin en önemli transferlerinden birini geçen sezon devre arasında 7.5 milyon Euro’ya Sneijder’i alarak yaptı. Sneijder ismi gündeme geldiğinde dönemin Teknik Direktörü Fatih Terim, oyuncuyu istemediğini aslında her fırsatta dile getirdi. Yeri geldi dönemin yöneticisi Abdurrahim Albayrak ile bu mesajı verdirdi.

ALBAYRAK AÇIKLAMIŞTI! Hatta Albayrak görevi bıraktıktan sonra 2 Ekim’de Habertürk TV’de, “Hoca çok iyi Galatasaraylıydı. Transferlerde benimle kavga ederdi. Galatasaray’ın parasını çarçur etmemezi istemezdi. Sneijder’ı istemedi. ‘Bunun yerine daha iyilerini alırız’ demişti” diye konuşmuştu.

HASAN ŞAŞ TA SÖYLEMİŞTİ! 23 Şubat’ta Beyaz Tv’ye çıkan ve Galatasaray’da Terim’in yardımcılığını yapan Hasan Şaş, Sneijder’in dördüncü tercihlerini olduğunu söylemişti. “Son 2 yılında 4 maç oynamış bir oyuncu. Biz yönetime listede liste başı Matic, Djuricic ve Ben Arfa’yı verdik. Biz 4. sırada Sneijder’i yazdık ve Sniejder geldi. Biz Sneijder’in gelmesini çok istememiştik”

Terim’in burun kıvırdığı Sneijder, Mancini’nin gelişiyle birlikte takımın da lideri oldu. Aslında Terim’in “dördüncü tercihi” Sneijder geçen sezon Galatasaray şampiyon olurken Arena’da 2-0 geriye düşülen Orduspor ve yine deplasmanda kazanılan Karabükspor maçlarında önemli rol oynamıştı. İçeride 3-2 kazanılan Real Madrid maçını da unutmamak lazım.

Bu sezon ligde 19 maça çıkan Hollandalı 9 gol ve 6 asistle takımı sırtlayan isimlerin başında geldi. Mancini ile birlikte Galatasaray’ın oyun aklı olan Sneijder Şampiyonlar Ligi’nde 6 maça çıkıp 2 gol 1 asist yaptı. Sarı – kırmızılılar Juventus’u elerken altın vuruş Hollandalı oyuncudan geldi. Özetle Sneijder iyi olunca Galatasaray’da iyi. O gol attıkça Galatasaray kazanıyor. Terim’in sıcak bakmadığı Hollandalı, Mancini dönemiyle birlikte Galatasaray’ın kazandıranı oldu. Sneijder de bunu ifade ediyor: “Artık daha mutluyum”

YÖNETİM GİDER DİYE KORKUYOR Galatasaray Yönetimi’ni Sneijder konusunda düşündüren konulardan biri de Sneijder’in Dünya Kupası sonrası takımdan ayrılma ihtimali. Zira Sneijder’in sözleşmesine 20 milyon euro şartı koydurduğunu Futbol Arena daha önce yazmıştı.

AMRABAT’A “EVET” SNEİJDER’E “HAYIR!” Bir Teknik adamın herhangi bir oyuncuya sıcak bakmaması normal. Terim’in de Sneijder’i istememesi de normal karşılanabilir. Ancak Amrabat’ı aldıran Terim ekibinin Sneijder’e “dördüncü adamdı. Pek istemedik” demesi transfer politikalarına ilişkin sor işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Ne demişti Albayrak: Terim, transferlerde benimle kavga ederdi. Galatasaray’ın parasını çarçur etmemezi istemezdi. Sneijder’ı istemedi”

Ya Hasan Şaş: Biz 4. sırada Sneijder’i yazdık ve Sniejder geldi.

Peki 7.5 milyon euroya alınınan Sneijder için ” 4. tercihimizdi” diyen Hasan Şaş, Amrabat için ne demişti: “Amrabat için 5 milyon eurodan fazla vermeyin dedik, 8 milyon euro verdiler” Yani Terim ve ekibi Amrabat’a 5 milyon euro verilebilir düşüncesinde ama Sneijder’e soğuk bakmış, istememiş!

Albayrak ne demişti: “Terim, Galatasaray’ın parasını çarçur etmemezi istemezdi.” Durum böyleyken Amrabat için Kayserispor ve PSV’ye ödenen 8 milyon 600 bin euro, bugünkü kurla yaklaşık 25 milyon 800 bin TL’nin açıklanabilir yanı var mı?

(FUTBOL ARENA)

Yayınlanma Tarihi:10:08,