SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Spor Toto Süper Lig’de sahalarında sergiledikleri başarılı performansı deplasman maçlarında da göstermeleri gerektiğini söyledi.

Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig’de Akhisar Belediyespor’u 6-1’lik gibi farklı bir skorla yenerek, şampiyonluk yolunda önemli bir virajı geride bıraktıklarını ifade etti.

Akhisar Belediyespor karşısında çok iyi mücadele ettiklerini dile getiren Şükrü Ergün, şöyle konuştu:

“Süper Lig’in çok güçlü Anadolu takımlarından birisi olan Akhisar Belediyespor karşısında yarım düzine gol atılarak alınan bu galibiyet çok önemli. Üstelik oyuncuların her birinin de çok güzel bir oyun ortaya koyması, şampiyonluk yolunda bizi daha da umutlandırdı. Ama önemli olan deplasmanda kazanmaya başlamamız. Deplasmanda artık puan kaybetmeye tahammülümüz yok. Takımın iç sahada oynadığı oyunu deplasmanda da ortaya koşmasını bekliyoruz.”

AYDINUS’UN KÜFÜR ETTİĞİ İDDİASI

Şükrü Ergün, Akhisar Belediyespor maçında hakem Fırat Aydınus’un oyuncuları Felipe Melo’ya küfür ettiği iddiasıyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

“Bu insani bir olay. Herkes tepkili anında ağzından böyle bir şey kaçırabilir. Tabi bunun yaptırımı olması gerekir, bu yaptırımı bekliyoruz. Bu çok da önemli değil. Olmasa çok iyi olur ama olduğu zaman da yapacak bir şey yok. Dediğim gibi bu bir reaksiyondur. Bunun yaptırımının ne olduğunu görmek istiyoruz.”

Aydınus’un, Melo’ya ne dediğinin son derece açık olduğunu ifade eden Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun hiç olmamış gibi bir kılıfa uydurulmaya çalışılması daha vahim. Hakemin ne söylediği son derece açık, gözüküyor. Bunu anlamak için de dudak okuma uzmanı olmaya gerek yok. Hepimiz Türkçe konuşuyoruz ve bu ülkede yaşıyoruz. Baktığımız zaman da söyleneni görüyoruz. Bunu kıvırmaya, yokmuş gibi davranmaya gerek yok. Hiç yakışmıyor. Böyle davranılırsa o zaman camia olarak çok üzülürüz ve herhalde bir tepki gösteririz.”

Şükrü Ergün, futbolcuların da bazen sahada farklı tepkiler gösterebildiğini anlatarak, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“İnsan bunu planlayarak ‘gideceğim buna küfür edeceğim, şuna tekme atacağım’ diye yola çıkmaz. Bunları kontrol etmek lazım. Ancak insanın başına bu durumlar gelebilir. Ama bunların da bir yaptırımı var. Melo sahada ortaya koyduğu agresif davranışın cezasını görüyor. Aynı şekilde böyle bir tablo ortaya koyan kişinin hakem olması yaptırım görmemesi anlamına gelmez.”

Yayınlanma Tarihi:14:15,