SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi'nin 21. hafta mücadelesinde deplasmanda Türk Telekom ile karşılaşan Fenerbahçe Ülker, Ankara temsilcisini 63-69 mağlup etti. Fenerbahçe’nin skorerleri 15'er sayıyla oynayan Melih Mahmutoğlu ve Nemanja Bjelica oldu. Bu sonuçla ligdeki galibiyet sayısını 17'ye çıkaran sarı-lacivertliler, zirve takibini sürdürdü.

Maça hızlı başlayan Fenerbahçe Ülker, Melih Mahmutoğlu (4), Zoric (2) ve Bo McCalebb'in (2) basketleriyle 8-0'lık seri yakaladı. Seriyi Andric'in basketiyle sonlandıran Türk Telekom, Bogdanovic ve İzzet Türkyılmaz'ın sayılarına engel olmayınca skor 2-12'ye geldi. Emir, Oğuz ve Berk Uğurlu ile sayılar bulmaya devam eden Takımımız çeyreği 10-20 önde tamamladı.

İkinci çeyrek, Bogdanovic'lerin karşılıklı üçlükleriyle başlarken, Cemal Nalga'nın etkili performansı ile Türk Telekom maçta skoru 22-26'ya taşıdı. Nemanja Bjelica'nın serbest atışlardan bulduğu sayılarla farkı 9 sayıya çıkaran Fenerbahçe, Shipp'in sayılarına engel olamayınca maçta durum 31-33'e geldi. Çeyreğin son 2.5 dakikalık bölümünde Luka Zoric ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker, soyunma odasına 31-36 üstünlükle girdi.

Üçüncü periyodun ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken, Andric ve Shipp'in sayılarla maçta skora eşitlik geldi. (38-38) Obradovic'in molası sonrasında Zoric ve Bo McCalebb ile sayılar bulan sarı-lacivertliler, Murat Kaya ve Shipp'in üçlüklerine engel olamadı ve çeyreğin bitimine 4.45 kala maçta durum 45-42'ye geldi. Nemanja Bjelica ve Bo McCalebb'in basketleriyle skordaki üstünlüğü tekrardan ele geçiren Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu (5) ve Nemanja Bjelica'nın (3) sayılarıyla çeyreği 51-54 önde tamamladı.

Son periyodun ilk dakikalarında Melih Mahmutoğlu, Oğuz Savaş ve Nemanja Bjelica ile skor üreten Fenerbahçe Ülker, skoru 56-62'ya getirdi. Melih Mahmutoğlu'nun basketiyle de çeyreğin ilk 5 dakikasını 58-64 üstünlükle geçen sarı-lacivertliler, kalan dakikalarda da skordaki üstünlüğünü korudu ve maçı 63-69 kazandı.

Yayınlanma Tarihi:17:53,