SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Didier Drogba ile henüz anlaşamayan Galatasaray için İngiltere’den çılgın bir iddia geldi.

İngiltere’de Mark Brus imzası ile yayınlanan habere göre; sarı-kırmızılılar Manchester United’da istediği performansı gösteremeyen Robin van Persie için girişimlere başladı. Haberde; Arsenal, Chelsea, Milan, Barcelona ve Juventus ile de ismi anılan Hollandalı yıldız için, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin Manchester City’de görev aldığı dönemde de istekli olduğu vurgulandı.

30 yaşındaki oyuncunun Galatasaray’dan gelen teklifi kabul etmeme ihtimalinin de olduğu belirtilirken, Manchester United’ın Premier Lig’de ilk 4 dışında kalma ihtimalinin oyuncuun ayrılması için yeterli bir sebep olacağı kaydedildi.

“TÜRK FUTBOLUNDA ÇOK PARA VAR” Öte yandan Manchester United kulübüne yakın bir kaynaktan olduğu belirtilen ve kim olduğu belirtilmeyen bir kişiden alınan bilgi de, sarı-kırmızılıların ilgisini doğrular nitelikte; “Mancini onu City’deyken istedi ve şimdi de Galatasaray’a getirmek istiyor. Türk futbolunda çok fazla para var, bu yüzden ne olacağını kim bilebilir ki? Biz sadece ilk 4 içinde yer almayı umuyoruz ve sonrasında oyuncumuzu elimizde tutmak istiyoruz” Bu sezon Kırmızı Şeytanlar’ın formasını 22 mücadelede sırtına geçiren yıldız oyuncu, 12 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi. Manchester United’a geçtiğimiz sezon başında yaklaşık 30 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olan 1,83’lük golcünün kulübü ile olan sözleşmesi 2016 yazında sona eriyor.

Yayınlanma Tarihi:16:10,