SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Dilmen’in açıklamaları;

“Ligin bitimine 10 hafta kala ilk 3 futbol mucizesi olmazsa belirlendi. Beşiktaş bugün kazanamasaydı psikolojik olarak havlu atabilirdi. Açıkçası kaliteli bir oyun beklemiyordum ama ilk yarıdaki oyunu görünce bu hava koşullarına göre iki takımı da tebrik etmek lazım. Önemli eksiklerine rağmen maç Beşiktaş’ın lehine gelişiyordu. İlk yarıda maçı koparacak görüntüsü vardı Beşiktaş’ın ama ikinci yarıda böyle bir görüntüsü yoktu. Eskişehirspor’un oyuncu değişikliklerinden sonra Beşiktaş’ın etkinliği yine artmaya başladı.

Türkiye’de Fenerbahçe mi, Galatasaray mı şampiyon olur diye haksız bir olgu var. Beşiktaş’ın fikstürü itibariyle bakacak olursak Beşiktaş psikolojik olarak bir toparlanma olacak. Galatasaray, şampiyonluğa adaysa Beşiktaş da aday. Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’nin %60, Galatasaray ve Beşiktaş’ın ise %20’şer şanslarının olduğunu düşünüyorum. Galatasaray için söylediğimiz “Karabükspor maçı finaldir.”

“YÖNETİMİN KABAHATİ YOK”

“Manuel Fernandes konusunda Beşiktaş teknik ekibi ve yönetiminin kabahati yok. Fernandes’i her zaman kadroda tuttular. Formsuz olduğu dönemde yedekte kaldı ve bugün de sakat olduğu için kadroda yoktu. Fernandes, kendini takımdan uzaklaştırdı. Fernandes müthiş bir oyuncu ama Beşiktaş’ın kültürüne uymaz. Beşiktaş’ın eskiden beri süre gelen saygılı, arkadaş ortamının öne çıktığı bir kültürü var. Slaven Bilic de bu kültüre çok uyuyor. Bir basketbol koçu gibi o maç heyecanını yaşıyor.”

Yayınlanma Tarihi:22:22,