SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yazıklar olsun Fırat Aydınus!’

FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, Galatasaray-Akhisar maçına damga vuran Fırat Aydınus - Melo tartışmasını Amkspor.com'a yorumladı.

Güncellenme: 23:47, 08/03/2014
‘Yazıklar olsun Fırat Aydınus!’

Metin KOÇ / Amkspor.com / @kocmtn

İşte Selçuk Dereli’nin değerlendirmesi:

“Maçta öyle bir sahneye tanıklık ettim ki, gördüklerime inanamadım. Maçın 23. dakikasında bir pozisyon sonrası Melo ile tartışan Fırat Aydınus’un Brezilyalı oyuncuya ettiği küfür, sahalarda görülmemiş türdendi. Böyle bir şeyi, hakemlik camiasının içinde bulunduğum günden bu zamana kadar ne gördüm ne de duydum. Aydınus gibi deneyimli bir hakemin ettiği küfür kendisine hiç yakışmadı. Bu hareketiyle Aydınus, hakemlik mesleğinin onurunu ayaklar altına aldı.

Gerçi televizyon kanalı binasını basan MHK Asbaşkanı Yüksel Okçuoğlu’nun hakeminin de böyle davranmasına çok şaşırmamak lazım. Ayrıca Fırat Aydınus ettiği küfür için bir an önce ortaya çıkıp hem Galatasaray camiasından hem de Melo’dan özür dilemelidir.

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu, nasıl görüntülerden futbolculara ceza veriyorsa Aydınus’a da gereken cezayı vermelidir. Bakalım Merkez Hakem Kurulu, Aydınus’un bu davranışını da savunabilecek mi!..”

Yayınlanma Tarihi:20:49,