SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maraton.com.tr’de yer alan habere göre, Sarı-lacivertlilerde teknik direktör Ersun Yanal, bu zorlu karşılaşma öncesi oyuncularını motive etmeye çalışıyor. 

Son yapılan taktik antremanında Ersun Yanal, ‘Trabzonspor, ilk dakikadan itibaren seyircisinin de teşviki ile saldıracaktır. Oyun sistemimizi ve moralimizi bozmak için erken gol bulmak isteyecekler. Rakibin temposuna uymaya çalışmayın. Onlar saldırdıkça bizde kontrollü oynayacağız. Orta sahada tam bir savaş olacak. O yüzden orta sahada görev vereceğim oyuncular sıfır hata ile oynamalı. Yüksek tempoda oynamak isteyecekleri için ortada kaybettiğimiz her top kalemizde tehlike yaratacaktır. ‘ dediği öğrenildi

Rakibin, iki camia arasında yaşanan gerginlik nedeni ile kendi sahasında mutlaka kazanmak isteyeceğini söyleyen Yanal, ‘Gereksiz yere oraya buraya koşarak kendinizi yormayın. Topu koşturun. Bırakın rakip yüksek tempoda oynamaya çalışsın. Biz, fizik kondüsyon olarak onlardan güçlüyüz. Tahmin ettiğimiz gibi saldırgan bir oyun oynarlarsa 60. dakikadan itibaren yorulmaya başlayacaklar. Gol bulamadıkları her dakika sinirlenecek, agesifleşecekler.

Oyun sistemlerinden uzaklaşacaklar. Kesinlikle rakiple oynamayın,dalaşmayın, münakaşaya girmeyin. Hakemin kararlarına kart görecek şekilde itiraz etmeyin. Tribünleri tahrik edecek hareketlerden kaçının. Futbol harici konuşulan,yapılan hiç bir açıklamayı kafanıza takmayın. Biz Trabzon’a futbol oynamaya ve kazanmaya gidiyoruz’ dediği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:15:25,