SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Dilmen, şampiyonluk yarışını değerlendirdi. Ligde son 11 haftaya girilirken Fenerbahçe’nin rakipleri göre şampiyonluğa daha yakın olduğunu söyleyen Dilmen, Türkiye’deki çizgisi olumlu olan tek kulübün Beşiktaş olduğunu söyledi.

TEK OLUMLU ÇİZGİSİ OLAN KULÜP BEŞİKTAŞ Beşiktaş, 2024’e kadar 4. yıldız ve Avrupa şampiyonluğu hedefi koydu. Önümüzdeki sezon yeni stadına geçecek olan Beşiktaş için bu hedefler ne kadar gerçekçi?

Beşiktaş başkanı, yönetimi, teknik direktörü ve oyuncusuyla muazzam gidiyor. Hiçbir kaosun, kavganın, gürültünün içinde yoklar. Sadece işlerini yapıyorlar. Kulüplerini ekonomik olarak rakiplerinin seviyesine getirmeye çalışıyorlar. Diğer yandan şampiyonluk yarışında ortamı germiyorlar. Bana göre Beşiktaş’ın çizgisi Türkiye’deki tek olumlu çizgi.

F.BAHÇE’NİN ŞANSI %60 Yüzde 60 Fenerbahçe diyorum. Yüzde 20’şer de Galatasaray ve Beşiktaş’ın şansı var bence.

TRABZONSPOR İÇERDE İYİ OYNUYOR AMA… Trabzonspor-Fenerbahçe maçında sarılacivertli takım favori gösteriliyor. Sizce hangi takım bir adım önde?

Trabzonspor, Beşiktaş maçında 60 dakika çok iyi oynadı içerde. Avrupa maçlarında da Juventus maçı dışında içerde iyiydi. Büyük maçları yüksek konsantrasyonla iyi oynuyorlar. Fenerbahçe özellikle uzun yıllardır pas trafiğiyle maçın temposunu kendi ayarlıyor ve bu oyun sonucuna da yansıyor. Yani genellikle kazanıyordu. Trabzon Avrupa’ya veda etti. Kupada yok, ligde de iddiasını yitirdi. Oyuncular da bunu bir özür maçı olarak görüyor ve bu nedenle konsantrasyonları yüksek olacak.

Fenerbahçe Ersun Yanal’la birlikte oyun tarzını biraz değiştirdi. Daha hızlı oynamaya çalışıyorlar. Bu avantaj mı olur dezavantaj mı bilemiyorum. Ama Fenerbahçe yıllardır kullandığı pas trafiğini kullanırsa bu avantajına olur. Tabii Fenerbahçe’nin en yakın rakibine 6 puanlık bir avantajı var. Bu da oyun stratejisini etkiler mi etkilemez mi göreceğiz. Ama özellikle Fenerbahçe kanat ataklarında savunma arkasına koşu yapabildiği için artı bir durum. Trabzon’un burada sıkıntıları var. Buna karşılık Trabzonspor sakin oynayıp uzaktan şutlar deneyecektir.

Galatasaray’ın yeni sol beki Telles’e de değinen Dilmen, Brezilyalı futbolcu için şu ifadeleri kullandı;

TELLES SOL KANADI 10 YILLIĞINA KAPATTI Galatasaray’da devre arası yapılan transferlerden sadece Alex Telles ve zaman zaman Veysel Sarı şans bulabiliyor. Bu konuda yorumunuz nedir? Görünen o ki Veysel’den hem çok yönlü bir oyuncu olması hem de yerli olması nedeniyle Galatasaray adına iyi bir transfer gibi duruyor. Telles ise Galatasaray’ın solunu 10 yıllığına kapattı. Çok iyi bir oyuncu. Diğerlerinden henüz verim alınamadı. Sadece bu iki oyuncu Galatasaray için şu an artı olarak görünüyor. İzet Hajrovic eğer yerli statüsüne dönecekse o zaman fena transfer değil diyebiliriz.

Yayınlanma Tarihi:12:46,