SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bar­ce­lo­na ve İs­pan­yol fut­bol ef­sa­ne­si Pu­yol, Ga­la­ta­sa­ray'a öne­ril­di. Se­zon so­nun­da ku­lü­bün­den ay­rı­la­ca­ğı­nı açık­la­yan 35 ya­şın­da­ki yıl­dız, tıp­kı Drog­ba gi­bi İs­tan­bul'da ya­şa­ma­ya sı­cak ba­kı­yor. Mi­lan ve Mo­na­co da oyun­cu­ya tek­lif­te bu­lun­du.

Kadrosunda Sneijder ve Drogba gibi dünya yıldızlarını barındıran Galatasaray'ın adı yeni bir futbol efsanesiyle anılmaya başladı. Bugün’den Özgür Sancar’ın haberine göre, Barcelona alt yapısında yetişen ve 15 yıldır Katalan ekibinin formasını giyen, Şampiyonlar Ligi, La liga ve pek çok kupa zaferi elde eden Carles Puyol, Galatasaray'a önerildi.

Sezon sonu bitecek Tecrübeli savunma oyuncusu önceki gün Nou Camp'ta düzenlediği basın toplantısında sezon sonunda Katalan ekibinden ayrılacağını basın toplantısında dile getirmişti. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan başarılı futbolcuyla, bu nedenle, transfer ücreti ödenmeden sözleşme imzalanabilecek. 35 yaşındaki futbolcuya İtalyan devi AC Milan ve Fransızlar'ın güçlü ekibi Monaco şimdiden teklifte bulundu, 35 yaşındaki oyuncunun menajeri ise pazar payını yükseltmek için Galatasaray'la da görüşme yaptı.

Forvet de şöhretli olacak Bizzat Sarı-Kırmızılı ekibin başkanı Ünal Aysal'ı arayan menajerler, Puyol'un tıpkı Didier Drogba gibi İstanbul'da yaşayıp, Galatasaray'da futbol oynamaya sıcak baktığını söylediler. Aysal ise bu durumu kurmaylarının değerlendireceğini ve bir karar vereceğini söyledi. Bu arada Galatasaray, Drogba'nın yerine, onun gibi şöhret olan bir forveti takıma katma yönünde çalışmalarını hızlandırdı. Fildişi Sahilli yıldız ile sözleşme yenilememe yönünde eğilim gösteren Sarı-Kırmızılılar, Avrupa'nın önde gelen forvetlerinin son durumlarını öğrenmek için temsilciler yoluyla bilgi alıyor.

Yayınlanma Tarihi:10:56,