SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Galatasaray üç kulvarda yoluna devam ederken, yönetim sınıfta kaldı! Özellikle kamplarda ve deplasman maçlarında yöneticiler takımı yalnız bırakırken, son olarak Çaykur Rize deplasmanında yönetim adına tribünde sadece yedek üye Necati Demirkol yer aldı.

Ligde tansiyonun her geçen gün arttığı, şampiyonluk yarışının kızıştığı bir dönemde Galatasaraylı idarecilerin maçlara, özellikle de deplasmanda oynanan karşılaşmalara gitmemesi tepki topluyor. Galatasaray camiası içinde ve taraftar arasında da bu durum eleştiri konusu olmaya başladı. Özellikle Fenerbahçe Yönetimi'nin Trabzon deplasmanına tam kadro gitme kararı almasından sonra bu yöndeki kıyaslamalar artarken, Galatasaray'ın yeterince temsil edilmediği dikkatlerden kaçmıyor.

Sarı-kırmızılılarda sadece İcra Kurulu Başkanı ve CEO Lutfi Arıboğan günübirlik maçlara gelip giderken, Necati Demirkol yine maç günleri deplasmanlara gelip gidiyor. Maçtan bir gün önce karşılaşmanın oynanacağı kente giden Galatasaray kafilesinde ne yönetici, ne de profesyonel bulunmaması göze çarpıyor.

Özellikle sporcuya ve kamuoyuna önemli olduğunu hissettirmek ve topyekün bir ekip olduğunu göstermek için yöneticilerin varlığının önemine vurgu yapılırken, bundan önceki dönemlerde Abdurrahim Albayrak, Haldun Üstünel gibi ağabey-yöneticiler takımla birlikte hareket ederek, futbolcuların tüm dertlerine ortak oluyordu.

Drogba 11'de Cim-Bom, Akhisar Belediye ile  oynayacağı maçın hazırlıklarını dün öğleden sonra yaptığı antrenmanla tamamlayarak kampa girdi. Teknik Direktör Roberto Mancini'nin geçen hafta Rize'ye götürmediği Drogba'yı bugün 11'de sahaya süreceği, diğer taraftan cezalı Selçuk İnan'ın yerine ise Yekta Kurtuluş'un forma giyeceği belirtildi. İtalyan çalıştırıcının Hamit Altıntop'u da maç kadrosuna alacağı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:09:14,