SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Spor Toto Süper Lig’de 1-0 kazandıkları Kardemir Karabükspor maçıyla ilgili “Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyoruz” dedi.

Alman çalıştırıcı, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, öncelikle kendilerine destek veren kadın ve çocuk taraftarlara teşekkür ederken, 8 Mayıs Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tüm kadınların gününü de kutladı.

Bugünkü karşılaşmaya baskılı başladıklarını ve bunu herkesin gördüğünü anlatan Daum, “Kadroya baktığınızda ofansif yönünü ön plana çıkaran bir kadro sahaya sürüldü.

Takımımız maçın ilk saniyesinden itibaren ofansif yönünü göstermek istedi. İlk dakikalarda Sestak o golü atmış olsaydı, ortaya çok farklı bir oyun çıkardı” diye konuştu.

Daum, Kardemir Karabükspor’un bu karşılaşmada iyi kapandığına dikkati çekerek, şunları söyledi: “İyi kapanan takımlara karşı tabiri caizse cevizi kırmak zordur. Onu kırana kadar çok mücadele ettik. İlk devrenin sonlarına doğru sanırım 44. dakikada Enaramo’nun pozisyonu bizim daha dikkatli olmamız gerektiğini gösterdi. İkinci devrede baskı kurmaya çalıştık. Böyle defansif kurgusunu iyi oturtmuş bir takıma karşı baskı kurmaya çalıştığınızda ister istemez rakip kontratağa çıkmaya çalışır ve pozisyona da girer. Genel olarak top bizde daha fazla kaldı ve biz daha fazla baskı kurduk. O yüzden haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyoruz.”