SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakan Kılıç kadınlar gününü kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlar, toplum içerisinde söz sahibi olmanın haklı onurunu yaşamaktadır" dedi.

Güncellenme: 09:54, 08/03/2014
Bakan Kılıç kadınlar gününü kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Eğitim, bilim, kültür-sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlar, annelik gibi manevi rollerinin yanında, bugün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır” dedi.

Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, her alanda cesaretle ortaya çıkmış, bu onuru kazanmanın haklı mücadelesini yılmadan vermiş kadınların, günümüzdeki kazanımların önünü açtığını bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını attığını belirten Kılıç, mesajında şunları kaydetti:

“Kadına verilen haklar Cumhuriyetin önemli kazanımlarından biri oldu. Türkiye’de ve dünyada kadın hakları ve kazanımlarının genişleyerek toplumun her katmanına yayılması noktasında, bireyler ve kurumlar olarak üzerimize büyük vazifeler düşüyor. Toplumsal bilinci geliştirerek ve kadına değer veren tarihi hafızamızı canlı tutarak, kadın hakları noktasında attığımız büyük adımları bundan sonra da devam ettirmek ettireceğiz.

Her alanda ülkemizi başarıyla temsil etmiş öncü kadınlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum. Ülkemizin aydınlık gelecek nesilleri yetiştiren, her alanda ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için emek veren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”