SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'de şampiyonluk yarışında artık puan kaybına tahammülü olmayan Galatasaray'da gözler yarın oynanacak Akhisar Belediyespor maçına çevrildi. Sarı kırmızılılar için yeniden bir galibiyet serisi başlatmak için çok önemli olan müsabaka öncesi ise Mancini'yi düşündüren iki konu var… Selçuk İnan'ın kart cezası ve as oyuncularının milli takımlarına gitmesi nedeniyle sadece 1 antrenmanla maça çıkacak olmaları…

EMRE ÇOLAK DA SAKATLANDI 1 AY YOK

Rizespor karşısında gördüğü sarı kart nedeniyle kritik Akhisar maçında arkadaşlarını yalnız bırakacak olan Selçuk ile ilgili ilginç bir istatistik, endişe yaratıyor.

Aslan, bu sezon Selçuk İnan'dan yoksun çıktığı 2 maçta (Antalya beraberliği, Akhisar mağlubiyeti) 5 puan kaybetmişti.

Mancini, Selçuk'un yerine Yekta'yı Melo'nun yanına çekip orta sahada Ceyhun ya da Emre'yi düşünüyordu. Ama Emre de A2 Milli Takımı'nın Slovakya maçından sakat döndü. 1 ay sahalardan uzak kalacağı kaydedilen Emre'nin diz içinde kanama, kemikte ezilme, diz bağlarına gerilme ve kıkırdak hasarı tespit edildiği açıklandı.

MİLLİ ARA NEDENİYLE TEK TAKTİK İDMAN

Mancini’yi huzursuz eden diğer konu da as futbolcularının milli takımlarına gitmesi. Çarşamba gecesi milli maça çıkan yerli oyuncular aynı gece, yabancı yıldızlar ise yol ve maç yorgunluğu ile birlikte dün akşamüstü İstanbul'a döndüler. Ve milli takımlarından yorgun dönen Galatasaraylı futbolcular, günü hafif bir çalışma ile geçirdi.

Kısaca cumartesi günü Akhisar Belediyespor ile karşılaşacak olan Galatasaray sadece bugün yani 1 kez tam kadro taktik idmanı yaparak Akhisar gibi zorlu bir rakibe karşı forma giyecek.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:16,