SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre Beşiktaş’ı şok etti!

Gökhan Töre krizi büyüyor. Yönetim, R.Kazan'dan kiraladığı Gökhan Töre'yi renklerine bağlamak istiyor ama Töre, Cenk Tosun'la aynı ücreti talep ediyor.

Güncellenme: 12:31, 07/03/2014
Gökhan Töre Beşiktaş’ı şok etti!

Hemen herkes “Gökhan Töre tamam, iş Rubin Kazan ile anlaşmakta” diyordu. Ancak işin aslının öyle olmadığı ortaya çıktı. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay da “Gökhan için Rubin Kazan’ın 7,5 milyon euroluk bonserviste indirim yapması gerekiyor. Bu parayı veremeyeceğimizi açıkladık. Göz ardı etmememiz gereken bir husus daha var. Tabii ki Gökhan’la da anlaşmamız lazım, yalnızca Rubin Kazan’ı ikna etmek yeterli değil” diyerek sorunu dile getirdi.

%50’NİN ÜZERİNDE ZAM TALEBİ

Olayın perde arkasında ise Cenk Tosun’un transferi yatıyor. Yani Beşiktaş’ta birçok futbolcu olduğu gibi Gökhan Töre de Cenk’i örnek gösterip ücretinde iyileştirme istiyor. Cenk’in ilk yıl için 1.7, sonraki yıllar için 1 milyon 450 bin, 1.5, 1.6 ve 1.7 milyon euroya anlaşmasını öne süren futbolcunun, ücretinin 1 milyondan den 1.6 milyon euroya çıkarılması halinde imzaya yanaşacağı öne sürüldü.

Akşam