SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin pazartesi günkü kritik maç için Rize’de kalmayı tercih etmesi sarı-lacivertlilerle, Trabzonspor arasında demeç savaşları yaşanmasına neden olmuştu. İbrahim Hacıosmanoğlu, F.Bahçe kafilesinin Trabzon’da konaklamamasının ortamı daha çok gerebileceğine dikkat çekerken, sarı-lacivertliler de geçmiş dönemde yaşananlardan edindikleri tecrübeyle böyle bir karara imza attıklarını savunmuşlardı.

Sarı-lacivertli yöneticiler bu açıklamayı yapmadan önce kendi aralarında gerçekleştirdikleri durum değerlendirmesinde Trabzonlular’dan kendilerini örnek almaları gerektiği düşüncesinde birleşirken, şu ifadeleri kullandılar:

“Trabzonspor kafilesi Kadıköy’de ilk yarıda oynanan maç için Bağdat Caddesi’nin göbeğinde, Suadiye’deki otelde kaldı. Karşılaşmaya gelirken, Cadde güzergahını izleyip, stada sorunsuz şekilde geldi. Bu süreç zarfında hiçbir olayla karşılaşmadı. Aynı zamanda 90 dakika boyunca da trübünlerden küfür duymadılar, yabancı madde de atılmadı. Sadece maç bitiminde başkanları İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisine yapılan hatalı bilgidilendirilmeden dolayı yanlış kapıdan çıkınca ufak bir hadise yaşandı. Üstelik biz de yönetim olarak misafir kafileyi otobüse kadar uğurlamıştık.

ODAYA IŞIK VE KORNA

Şimdi biz de haklı olarak Trabzon’da yapacağımız maç için aynı şekilde sorunsuz bir seyahat planı yapmalıyız. Biz gerekenleri yaptık, onlar da yapsın. Daha önce Trabzon’da kaldığımız zaman, gece taraftarların çıkarttığı gürültüden dolayı futbolcularımız sabaha kadar uyuyamadı. Sahildeki Nov Otel’de konakladığımızda bazı taraftarlar denizden bizi rahatsız ettiler. Odalara ışık tutup, korna çalmışlardı. Bu sebepten biz de Rize’de kalmayı tercih ettik.”

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:03,