SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Hezeyan içinde yaşamaları…’

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun yabancı kuralı ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Açıklamalarda bulunan Ergün, bu tür kararların çoğunluk oyu ile alındığını ifade etti.

Güncellenme: 11:12, 07/03/2014
‘Hezeyan içinde yaşamaları…’

Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye yanıt gecikmedi…

Sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün, Mahmut Uslu’nun yabancı kuralı ile ilgili sözlerini NTV Spor’a yorumladı.

Uslu, geçtiğimiz günlerde yapılan kulüpler birliği toplantısında çıkan 6+2 kararından sonra, “Yorum yapmamıza gerek yok. 17 kulüp anlaşsın sonra bize gelsinler, değerlendiririz” şeklinde konuşmuştu.

Sarı kırmızılı kulübün basın sözcüsü Ergün ise, “Kendi kurdukları hayali bir cumhuriyette yaşadıklarını sananların bu tür hezeyanlar içinde yaşaması normaldir. Biz, Türkiye Cumhuriyeti’nde bu tür kararları çoğunluk oyuyla alıyoruz” diyerek yabancı kuralı ile ilgili fikirlerini ortaya koydu.

Şükrü Ergün, Kulüpler Birliği’nin 6+2 olarak belirlediği formülün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da değerlendirilmeye alacağını söyleyerek, “Federasyondan bazı yetkililer ile konuştuk. Konuya sıcak baktıklarını biliyoruz. İlerleyen zamanlarda yabancı kuralı ile ilgili kulüplerin ortak düşüncesinin hayata geçeceğine dair inancımızı koruyoruz” diye konuştu.