SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pique’den duygusal mektup

Carles Puyol’un Barcelona'ya veda edeceğini açıklaması takım arkadaşlarını üzdü... Gerard Pique, savunmadaki partneri Puyol için duygularını kaleme aldı...

Güncellenme: 10:43, 06/03/2014
Pique’den duygusal mektup

1999 yılında sırtına geçirdiği Barcelona formasına sezon sonu itibarıyla veda edeceğini açıklayan Carles Puyol’a, takım arkadaşı Gerard Pique, duygu yüklü bir mektup yazdı.

Katalan ekibin savunma hattında 6 yıldır Puyol ile birlikte forma giyen Pique, birlikte birçok şampiyonluk kazandığı kaptanının yokluğuna alışmakta zorluk çekeceğini belirtti.

Pique mektubunda; “Geriye dönüp baktığımda Paris ve Roma’da kazandığımız Şampiyonlar Ligi Kupası’nı senin havaya kaldırdığını hatırlıyorum. Ama Wembley’de bu onuru Abidal’e devretmiştin. Bu herkesin gözünde seni daha da büyüttü.

“6 yıl önce tanıştığımızda sen takımın sembolü, bense dünyayı keşfetmeye çalışan bir çocuktum. Ama ilk günden bu yana hem saha içinde hem de saha dışında harika bir ilişkimiz oldu.

“Bir hata yapmam halinde beni kurtaracağını biliyordum. Sen benim koruyucu meleğimdin” ifadelerine yer verdi.

Puyol’un tavsiyelerini ve saha içindeki liderlik özelliklerini özleyeceğini belirten Gerard Pique, insanların zamanla “yeni bir Puyol” arayışına gireceğini ancak bunun imkansız olduğunu dile getirdi.

(ntvspor)

Yayınlanma Tarihi:09:49,