SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Ligekiplerinden Galatasaray’ın yıldızı Felipe Melo, Sexy dergisine verdiği röportajda Brezilya Milli Takımı ve kariyeri hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Melo, daha önce formasını giydiği Flamengo, Cruzeiro, Gremio, Fiorentina ve Juventus takımlarındaki olayları nedeniyle kendisine yapışan “kötü çocuk” imajını kabul etmediğini ifade etti.

Haberde, 2010 Dünya Kupası çeyrek final maçında Hollanda karşısında kırmızı kart gören ve 2-1’lik yenilginin sorumlusu tutulan Melo, o maçtan sonra milli takım formasına hasret kaldığı belirtildi.

Başarılı orta saha oyuncusu, “Hiçbir şey için bedel ödemem. Bunu asla yapmam. Milli takıma alınmamamı bu maçla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bu çok küçük bir sebep. Birçok maç kazanıp sadece bir maç kaybettik. Milli takım kapılarının kapandığını düşünmüyorum. Bunun antrenörün tercihi olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

Gittiği her yerde “kötü çocuk” olarak gösterildiği iddialarını reddeden Melo, “Kötü çocuk Viola’ydı, Romario’ydu. Benim böyle bir geçmişim yok. Romario benim idolümdür. Flamengo’da oynarken bir idmandan sonra onun tişörtünü almıştım” dedi.

Avrupa’da saygı duyulan bir oyuncu olduğunu dile getiren Melo, “Avrupa’da iyi bir kariyere sahibim. Tanrı daima yanımda oluyor. Hakkımda söylenenler beni korkutmuyor. Eğer insanların hakkımda ne söylediğini umursarsam futbol oynayamam. Bazı eleştirileri dikkate alıyorum ama hepsi için geçerli değil. Umurumda değiller” ifadelerini kullandı.

(Sporx)