SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Londra’da Aslan’a bilet eziyeti

Galatasaray'ın 18 Mart'ta Chelsea ile deplasmanda oynayacağı Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçı öncesinde karşılaşmayı Stamford Bridge'te izlemek isteyen Türk taraftarlara İngiliz kulübünden kötü haber geldi.

Güncellenme: 16:39, 06/03/2014
Londra’da Aslan’a bilet eziyeti

Chelsea ile Galatasaray arasında oynanacak rövanş maçına az bir süre kala İngiltere’de “Bilet krizi” yaşanıyor. Krizin nedeniyse kurallar gereği Galatasaray taraftarına verilecek ve satışı kulüp üzerinden gerçekleştirilecek %5 oranındaki bilet haricinde, karşılaşmayı izlemek isteyen başta gurbetçi vatandaşlarımız olmak üzere Türk taraftarların sarı kırmızılı kulübe gönderilecek biletler dışında ev sahibi ekip biletlerinden almalarının neredeyse imkansız olması.

TÜRK TARAFTARA EV SAHİBİ TRİBÜNÜ YASAK

Zira Chelsea kulübünden bilet alabilmek için kulübe üye olmak şart. Bu da yetmiyor, üyenin puanının yüksek olması gerekiyor. Ancak sezon bileti olanlar şanslı. Fakat bu seyirciler Chelsea’nin taraftarları. Deplasman takımının taraftarı ise özellikle Galatasaray gibi bir takıma gönül vermiş ise talebin fazla olmasından dolayı sıkıntı büyüyor. Galatasaraylı taraftarlar karaborsadan bilet bulsa bile girişte sorun yaşayacak.

Türk oldukları anlaşılan seyirciler, ellerinde bilet olsa bile kapıdan geri çevrilecek. İngiltere’de yaşayanların çoğu İngiliz pasaportuna da sahip ama bilet bulmak çok zor. Şimdiden karaborsada biletler 200 sterlin üzerinden satılıyor. Çaresizlik içindeki İngiltere’deki taraftarlar Türkiye’den Galatasaray’a ayrılan biletlerden almayı deniyor ama bu biletler turla birlikte satıldığı için Türk seyircisi ne yapacağını bilemiyor.

AYSAL TARAFTARDAN DESTEK İSTİYOR AMA…

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ise kendilerine çok az bilet verildiğini (yüzde 5) söyleyerek İngiltere’de yaşayanlardan Chelsea’den bilet bulup seyirci avantajının yüzde 10’un üstüne çıkartılmasını istiyor. Ancak haberimizde de belirttiğimiz gibi buna maalesef olanak yok.

Aysal, şartların belirlenmesinin kendi ellerinde olmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Sporsever dostlarım,

Galatasaray'ın Chelsea ile oynayacağı maç sadece sıradan bir futbol yarışması değildir. Galatasaray, Ülkemizin marka değerini her fırsatta ve özellikle yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeyi kendine özel bir görev addedmiş bir spor kulübüdür. Chelsea ile yapacağımız bu maçta da hem ülkemize hem de Galatasaray’a yakışan bir gayret ve hizmet duygusu ile elimizden gelen herşeyi yapacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Bu görevimizi yaparken maalesef kulübümüze ayrılan koltuk adedinin çok az ve sınırlı olması sizlere arzu ettiğimiz imkanları sağlayamadığımız için bizi fazlası ile üzmektedir. Bu konuda bizlere her zamanki gibi bu defa da anlayış göstereceğinizden eminiz. Ancak Ingiltere’de ve özellikle Londra’da ikamet eden kardeşlerimizden özellikle ricamız; diğer imkanları azami zorlayarak, rakip takımdaki eş ve dostlarınızı devreye sokarak bu maçta yer almaları ve gücümüze katılımları ile güç katmalarıdır. Unutmayalım ki bizim başarımızın en büyük mimarı her zaman sizler oldunuz. Saygı ve sevgilerimle”

Yayınlanma Tarihi:16:31,