SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği yine ‘yabancı’ kaldı!

Kulüpler Birliği yabancı sınırlaması konusunda yine görüş birliğine varamadı. Vakfın son toplantısında yabancı sayısıyla ilgili birçok farklı görüş ortaya atıldı.

Güncellenme: 11:12, 06/03/2014
Kulüpler Birliği yine ‘yabancı’ kaldı!

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Ankara’da yaptığı toplantıda yabancı futbolcu sınırlaması konusu yine gündeme geldi. Yeni sezonda 8 yabancı oyuncu ile sözleşme imzalama hakkı bulunan kulüpler sadece 5 futbolcuyu maç kadrosuna dahil edebilecek.

Fenerbahçe’nin katılmadığı ve vekalet vermediği vakfın toplantısında yer alan kulüp başkanları bu kuralın değişmesi yönünde farklı fikirler ortaya koydu.

17 kulübün temsil edildiği toplantıda 8 kulüp, yeni sezonda 8 yabancı oyuncu ile sözleşme yapabilme önerisine destek verdi. Kulüpler, bu futbolcuların 6’sı ilk 11’de olmak üzere 8’inin de maç kadrosunda yer alabileceği 6+2 kuralının uygulanmasını istedi. Toplantıdakı diğer 9 kulübün bir kısmı kuralın belirlendiği gibi uygulanmasını isterken, bir kısmı da 5+3 şeklinde olması gerektiğini savundu.

Ortak bir görüşe varamayan 17 kulübün yetkilileri konu ile ilgili önümüzdeki günlerde futbol federasyonu ile yeniden temasa geçecek.

Ntvspor