SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Madrid’deki Vicente Calderon Stadı’nda oynanan maçta İspanya, İtalya’yı 1-0 yendi.

Maçın başından sonuna kadar İtalya’ya karşı üstün bir futbol ortaya koyan ev sahibi İspanya’nın galibiyet golünü 63. dakikada Pedro attı.

Kontrataklarla gol arayan İtalya ise sadece maçın 4. dakikasında, Cerci’nin geliştirdiği atakta tehlikeli olabildi. Cerci’nin sağ kanattan kale çizgisine kadar inerek yaptığı vuruşta top, direğe çarpıp dışarı çıktı. Maçın ikinci yarısında her iki takım da 6’şar oyuncu değişikliği yaptı. 33. kez karşı karşıya gelen iki takım arasındaki rekabette İspanya galibiyet sayısını 10’a çıkartıp İtalya ile eşitlerken, 13 maç da berabere bitti.

Bu arada, Brezilya doğumlu olmasına rağmen 2013 yılında İspanyol vatandaşlığına geçen ve daha sonra İspanya Milli Takımı’na çağırılan Diego Costa, ilk kez İspanya milli formasını giydi.

Öte yandan, 1 Şubat’ta hayatını kaybeden teknik direktör Luis Aragones’in anısına maç başında bir anma töreni düzenlendi. Saha ortasında toplanan İspanyol ve İtalyan futbolcular, soprano Mariola Cantarero’nun sesi eşliğinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. İspanyolların maça ilgisinin az olması da dikkati çekti.

şı verecek. İtalya ise İngiltere, Uruguay ve Kosta Rika ile D Grubu’nda mücadele edecek.