SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın kapısındaki tehlike!

PFDK’nın para ceza vermesi beklenen sarı kırmızılılar ceza kotasında sınıra gelmiş olacak. Derbi öncesinde limit dolsa bile tehlike ortadan kalkmayacak.

Güncellenme: 09:28, 06/03/2014
G.Saray’ın kapısındaki tehlike!

TFF Profesyonel Disiplin Kurulu'ndan, Galatasaray'a kötü haber. Çirkin ve kötü tezahürat konusunda 2 ihlali bulunan sarı kırmızılılar, son oynanan Çaykur Rizespor karşılaşmasındaki kötü tezahüratlardan dolayı bir kez daha PFDK'ya sevk edildi.

Hürriyet’in haberine göre; TFF Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi kapsamında bugün PFDK tarafından 3. ihlalini alması beklenen Galatasaray'ın, şampiyonluk yolundaki en kritik karşılaşma olan Fenerbahçe derbisini sadece kadın ve çocuk taraftarlarına karşı oynama ihtimali bulunuyor.

SÜRE SINIRI KALDIRILINCA…

DİSİPLİN Talimatı'nda yapılan “Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası uygulanmaksızın yasaktır” değişikliği sonrasında sarı kırmızılılar 2 kez kötü tezahürat nedeniyle ceza almıştı. Önce 26 Ocak'ta oynanan ve 0-0 biten Gaziantep deplasmanında ceza alan Galatasaray, daha sonra da 1-0'lık üstünlükle noktaladığı Beşiktaş derbisinde 2. kez cezalı duruma düşmüştü.

İÇ-DIŞ SAHA AYRIMI YOK

BUGÜN 3. kez aynı gerekçe ile para cezası alması beklenen G.Saray'ın bundan sonra kötü ve çirkin tezahürat nedeniyle alacağı her ceza, F.Bahçe derbisinde erkek taraftarlarının desteğinden uzak kalacak. Kritik derbi öncesinde Akhisar ve Kayseri'yi ağırlayacak, Karabük ve Konya'ya konuk olacak olsa da, bu maçlarda ceza kotasını doldurması Galatasaray'ın kurtaramayacak. Zira yeni talimat gereği, takımların 4 kez kötü tezahürat nedeniyle ceza aldıktan sonraki her maçta sahası kapanacak.

Yayınlanma Tarihi:08:25,