SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ferrari’nin tapusu bizde değil”

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "Drogba, Ferrarisi'ni ABD'ye götürdü" iddiaları için konuştu ve "Ferrari'nin tapusu bizde değil" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 15:32, 06/03/2014
“Ferrari’nin tapusu bizde değil”

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Didier Drogba, sarı-kırmızılı formaya veda mı edecek yoksa devam mı diyecek?

Kariyerine ABD’de de devam edeceği iddiaları her geçen gün daha yüksek sesle konuşulmaya başlayan Drogba için, sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün, Sporx’in sorularını yanıtladı.

Didier Drogba ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Ergün, Fildişili yıldızın Galatasaray’daki geleceğinin Chelsea ile Stamford Bridge’de oynanacak olan maçtan sonra kesinlik kazanacağını ifade etti.

DROGBA, ABD’YE Mİ GİTMEK İSTİYOR?

Drogba’nın Ferrari’sini ABD’ye götürmek için gümrük firmasıyla anlaşıp konteyner kiraladığı iddiaları için de konuşan Ergün, “Drogba ile ilgili bizim bir sorunumuz yok, şu anda görüşme halindeyiz ve teknik heyetin de raporu önemli. Tarafların şartları konuşması ve değerlendirmesi gerekiyor, sadece bizlerin istemesi yeterli değil. Drogba, Ferrarisini ABD’ye götürdü mü götürmedi mi bilemiyoruz, Ferrari’nin tapusu ben de yok, gümrük memuru da değilim.” dedi.

Galatasaray’ın Drogba ile görüşme halinde olduğunun altını çizen Ergün, “Drogba’nın geleceği çok büyük bir ihtimalle Chelsea ile oynayacağımız maçtan sonra netlik kazanacak. Şu anda net bir ifade kullanmak yanlış olur” şeklinde konuştu.

DROGBA’NIN İSTEDİĞİ SÖZLEŞME

ABD’den New York Redd Bulls’un transfer listesinde yer alan Drogba’nın Galatasaray ile 2 yıllık sözleşme imzalamak istemesi görüşmelerin tıkanmasındaki en temel unsur olarak gösteriliyor. Galatasaray’ın 1 yıllık sözleşme teklifinin yanı sıra 4 milyon euroluk ücretinde de indirime gitmek istemesinden dolayı alternatif seçeneklere yönelen Fildişili yıldız, 2012-2013 sezonu sözleşme şartlarının 2 yıl daha geçerli olması konusunda diretiyor. Drogba’nın ücret ve sözleşme süresi konusunda ısrar etmesi durumunda Galatasaray, Fildişili yıldız ile kesin olarak yollarını ayıracak.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:15:31,