SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu takımda hayat var

UZUN yıllar sonra milli takımımızı bir özel karşılaşmayı bu kadar ciddiye alırken gördüm. Belli ki teknik direktör Fatih Terim, koyduğu hedeflere takımını en iyi şekilde hazırlıyor. Sanki İsveç önünde özel maç değil de grup eleme karşılaşması oynuyor gibiydik. Karşılaşmanın ilk yarısında oyunu dahi iyi kontrol eden Ay-yıldızlı oyuncularımız, önemli pozisyonlara girdiler. Dünkü maçtan anladığımız kadarıyla Terim'in felsefesi şu: Top ayağınızda kalsın. Sakin oynayın, kanatları iyi kullanın.

MİLLİLER sürekli pas yaparak rakip defansın açık vermesini beklediler. Paslaşmalar sonrasında ise topu ters kanada geçirip, bir oyuncuyu o bölgeden kaçırarak tehlikeli olmaya çalıştılar. Nitekim dün attığımız ilk golde bunu gördük. Sol taraftaki paslaşmaların ardından top sağ kanada uzun oynandı, Gökhan ortayı yaptı, Mevlüt golü attı.

DÜN milli takım adına gördüğüm iki büyük sıkıntı var. İlki ani ataklara çıkarken final paslarındaki başarısızlık, ikincisi savunmada yapılan basit hatalar ve adam kaçırmalar. MİLLİ Takım'da Nuri orta alanı çok iyi organize etti. Bu performansıyla Terim'in 11'inin değişmezi olur. Caner ve Gökhan iki kanadı koridor yaptılar, 1'er asist yaptılar. Mevlüt takımın en istekli oyuncularından biriydi. Murat girdikten sonra büyük katkı verdi. Arda kendini sıkmadı.

HAKEM Mirolad Mazic iyi bir yönetim gösterdi, zaten kendini zorlayacak bir pozisyon olmadı.

BELLİ Kİ Ankara milli maçları özlemiş. Karşılaşmanın yıldızı tribündeki taraftarlardı. Çünkü onların bu coşkusu futbolcularımızı son derece etkiledi. Dünkü coşkulu futbolda taraftarın da rolü büyüktü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek