SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Akhisar Belediyespor tesislerinin kısa sürede daha iyi bir noktaya gelmesi için destek olacaklarını söyledi.

AK Parti Akhisar Belediyesi başkan adayı Salih Hızlı’nın seçim bürosunun açılışında konuşan Bakan Kılıç, Manisa’da gün içinde çeşitli temaslarda bulunduklarını, Manisa Spor Salonu ile Akhisar’daki stat ve spor salonunun temellerini attıklarını belirtti.

Spor Toto Süper Lig’de başarılı sonuçlar alan Akhisar Belediyespor’un bu tesislerle daha başarılı olacağını kaydeden Kılıç, “Bu hizmetler sizin için, bunlar sizlerin bize verdiği vekaletle oluyor. Biz bu hizmetleri çoğaltmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kılıç, yaklaşık 12 senelik iktidarları boyunca her alanda büyük gelişimlerin yaşandığını kaydederek şöyle konuştu:

“Teşkilatımızla kuvvetli bir aile olduk, sizlerle kol kola yürüdük ve bununla gurur duyduk. Daima millet, daima hizmet dedik. Çünkü bizim işimiz bu. Akhisar’da Salih Hızlı zaten başkanınız, Manisa’da da Hüseyin Tanrıverdi’yi büyükşehir belediye başkanı olarak görevlendirin, AK Parti belediyeciliğiyle daha güzel bir Manisa olsun.”

Seçim bürosunun açılışının ardından ilçeyi gezen Gençlik ve Spor Bakan Kılıç, vatandaşlar ve esnafla sohbet etti.

Manisa programı kapsamında son olarak Akhisar’daki sivil toplum örgütleri temsilcileri ve muhtarlarla yemekte bir araya gelen Kılıç, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana birçok zorluğa göğüs gerdiklerini ve konulan engelleri birlik olarak aştıklarını ifade etti.

Akhisar Stadı’nın temel atma töreninin ardından Akhisar Belediyespor tesislerinde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile sohbet etme imkanı bulduklarını kaydeden Kılıç, “Akhisar Belediyespor tesislerinin daha iyi hale gelmesi için yapılacak katkıların yanında biz de üzerimize düşeni yapacağız. Tesislerin kısa sürede daha iyi bir noktaya gelmesi için destek olacağız” diye konuştu.