SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyada birçok başarılı oyuncu tarafından giyilecek olan Magista'yı Türk oyunculardan Arda Turan temsil ediyor.

Nike'ın CEO ve Başkanı Mark Parker, “Nike olarak amacımız her zaman sporcuların performansla ilgili özel taleplerini karşılamak ve onların kendine özgü becerilerini pekiştirmek. Magista, tasarım ve yenilikteki dönüşümsel mirası alıp zirveye ulaştırıyor“ dedi.

Nike'ın Spor Araştırma Laboratuvarı'ndaki dört yıllık bir Ar-Ge süreci ve Barcelona'lı Andrés İniesta ve Alman forvet Mario Gotze gibi dünyanın hücum yapan en iyi oyun kurucularının geribildirimlerinin ürünü olan Magista, alan bulmanın altın değerinde olduğu bir oyunda ezici yaratıcılık sağlamak için tasarlandı.

Performans Spor Ayakkabıları Başkan Yardımcısı Phil McCartney'e göre, “Magista'yla, oyuncular için vücudunun bir uzantısıymış hissi veren bir krampon tasarladık. Bu sadece ayağınıza geçirdiğiniz bir krampon değil, ayağınızla birlikte çalışan bir krampon. Futbolcular engelleri ortadan kaldırarak potansiyellerini ve yaratıcılıklarını özgürce kullanabiliyor.”

DURDURULAMAYAN OYUN KURUCULUK 

Magista, sürekli hareket halinde olan, hücum eden ve oyuna yön veren oyuncular için tasarlandı. Hem zihinsel hem de fiziksel açıdan hiç olmadığı kadar hızlı hale gelen maçlarda, alan bulmak altın değerinde olduğu için yüksek hız şart. Magista giyen oyuncuların sahada sürekli fırsat yaratırken, önüne konsantre olması ve kimsenin görmediği pasları görmesi gerekiyor. Magista kramponları, futbolcuların potansiyelini doruğa ulaştırması ve oyunun kaderini değiştirebilecek saliseye odaklanması için onları özgür kılıyor.

Andres Iniesta'ya göre, “Kramponun oturuşu başka hiçbir şeye benzemiyor. Giydiğimde ayağımda varmış gibi değil. İçimden geldiği gibi ve daha büyük bir özgüvenle hareket etmemi sağlıyor.”

Yayınlanma Tarihi:17:22,