SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TTF’den Emniyet’e ziyaret

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Anadolu Üsküdar 1908 Spor Kulübü Başkanı Murat Şahin, Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali, Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar'ı ziyaret etti.

21:02 -
TTF’den Emniyet’e ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, İsveç ile Ankara’da bu akşam oynanacak özel maçın 2016 Avrupa Şampiyonası yolunda ilk maç olduğunu ve iyi sonuç beklediklerini söyledi.

Koşar ve beraberindeki Fatih Karagümrük Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günaydın, Denizli Belediyespor Kulübü Başkanı Rüşan Uzunoğlu, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Anadolu Üsküdar 1908 Spor Kulübü Başkanı Murat Şahin, Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali, Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar’ı ziyaret etti.

Ziyarette gazetecilere açıklama yapan Koşar, bu akşamki İsveç karşılaşmasından iyi bir sonuç elde edeceklerini belirterek, maça Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile futbolcuların iyi hazırlandığını kaydetti.

Kurul olarak “gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis kalmayacak” projesini başlattıklarını belirten Koşar, Türkiye’nin 108’inci kulübünü Yozgat’ta ziyaret ettikten sonra, TFF’de üst düzey gözlemci olarak görevde yapan İl Emniyet Müdürü Onar’ı ziyaret için Kırıkkale’ye geldiklerini bildirdi.

Proje kapsamında, Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in teknik yönden hazırladığı bir raporun bulunduğunu, kendilerinin ise idari yönden bir rapor hazırladıklarını söyledi.

 

-“Her yıl bir Messi yetiştiremeyiz, ancak Ardalar, Emreler, Selçuklar, Buraklar neden yetişmesin?”

Koşar, projenin başarılı olması için çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Hep söylüyoruz Kırıkkaleli bir anne ve baba gidiyor Almanya’da doğum yapıyor. Mesut yetişiyor. Aynı Kırıkkaleli anne ve babanın burada doğurduğu çocuk amatör futbolcu olamıyor, o zaman burada bir şey var. Türkiye’de 77 milyon insan var. Burada anne ve babadan doğan çocuklarımızı ilköğretimden başlayıp ele alıp belli bir yere getirdiğimiz zaman, o güzel imkanları verdiğimiz zaman neden başarı olmasın. Her yıl bir Messi yetiştiremeyiz, ancak Ardalar, Emreler, Selçuklar, Buraklar neden yetişmesin? Biz buna layık bir ülkeyiz. Başarılı olacaktır inşallah.”

Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TFF ailesinin bir mensubu olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Koşar ve beraberindekiler Onar’a günün anısına milli takım forması ve kahve takımı hediye etti.