SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo’nun sürpriz sevkiyle korku yaşayan ancak PFDK’nın cezaya gerek görmemesiyle “oh” çeken G.Saray’a futbol federasyonundan bir kötü haber daha geldi…

Çirkin ve kötü tezahurat konusunda 2 ihlali bulunan Galatasaray, son oynanan Çaykur Rizespor karşılaşmasındaki kötü tezahüratlardan dolayı PFDK’ya sevk edildi. Disiplin Talimatının 52. maddesi kapsamında yarın PFDK tarafından 3.ihlalden 150 bin tl para cezasına çarptırılması beklenen sarı-kırmızılılar bu konuyla ilgili ilk ihlalinde alacağı ceza 1 maç seyircisiz oynama cezası olacak.

4 büyüklerden Fenerbahçe disiplin talimatının 52. maddesinde yer alan çirkin ve kötü tezahurat fiiliyle ilgili 4. ihlalden 1 maç seyircisiz oynama cezasını çekerken ezeli rakipler Beşiktaş ve Trabzonspor’da 3. ihlalle seyircisiz oynama sınırında bulunuyordu.

G.Sarayla ilgili sevk sarı-kırmızılıları diğer ezeli rakipleriyle aynı tehlike noktasına getirmiş oldu. Bu arada Fenerbahçe – Gençlerbirliği maçının görüntülerini inceleyen TFF, başkent ekibinin futbolcusu Gosso’nun disipline sevkine gerek görmedi.

Yayınlanma Tarihi:16:14,