SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TVEM’e konuşan Şükür, şike sürecinden Lig TV’den neden ayrıldığına kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu. Efsane golcü ayrıca ”Şike yapıldığına inanmıyorum, beni ben yapan Fenerbahçe’dir” dedi.

İşte Şükür’ün o açıklamaları;

ŞİKE YAPILDIĞINA İNANMIYORUM Ben ilk gün ne söyledim? Şike yapıldığına inanmıyorum. Çünkü çok değerli dostlarım da vardı o gün itibariyle Metris Cezaevi’ne gönderilen. Tabi bu çok konduramadığım şeylerdi. Zaman ilerledi hukuk, yargı görevini yaptı ve sonuç ortaya çıktı. Umarım hak hakkına verilir. Yeniden yargılanmak isteyenler de eğer imkan olursa yeniden yargılanırlar.

Özel yetkili mahkemeler kaldırıldı. Bu konuda yeniden yargılanma talebi olanlar, hak iddia edenler tabi ki bu hakkı sonuna kadar kullanacaklardır.

BENİ BEN YAPAN F.BAHÇE’DİR Ben ne Fenerbahçeliler’in ne de Fenerbahçe’ye gönül verenlerin böyle bir şeyle anılmasını hiç istemem, bu konuda yorum bile yapmam. Yıllarca Fenerbahçe’ye karşı derbi maçlarına çıktım, goller attım. Beni ben yapan Fenerbahçe’dir.

LİGTV’DEN UZAKLAŞTIRILDIM AKP’den istifa ettikten bir gün sonra TMSF eliyle LİGTV’den uzaklaştırıldım. Türkiye’de buna benzer sorun yaşayan çok insan var.

MOURINHO’YA MİLLETVEKİLİ OLDUĞUMU ANLATAMADIM Chelsea maçından sonra Mourinho ile güzel bir anım var. Soyunma odasının orada beni gördü yanıma geldi ve ‘sen büyük bir futbolcuydun. Şimdi ne yapıyorsun?’ dediğinde, ona nasıl cevap vereceğimi şaşırdım. Ona saatlerce, sayfalarca şeyi anlatmak lazım bu olanları anlatabilmek için. ‘Neden milletvekilisin, ülke futbolu için çalışabilirdin’ dediğinde ona bu olanları anlatamadım.

DEMİRÖREN’İN TFF BAŞKANLIĞI DOĞRU DEĞİL Onayladığım bir başkanlık olmadı. Yıldırım Demirören’in TFF başkanı olması Türk Futbolu adına doğru bir süreç değil.

Yayınlanma Tarihi:11:18,