SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1967 yılında kuruculuğunu Ali Ataoğlu’nun yaptığı Orduspor Kulübü, 47. yılını kutluyor.

Mor-beyazlı ekibin 47. yıl kutlamaları kapsamında bazı etkinlikler düzenleneceği bildirildi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Ordu’nun en büyük değeri ve markası olan Orduspor’un kuruluşunun 47. yılının kutlandığı belirtildi.

Orduspor’un 47. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 7-8 Mart tarihlerinde kulüp tarafından bazı etkinliklerin düzenleneceği bildirilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“7 Mart Cuma günü saat 19.00’da yönetim kurulu üyelerimiz ve taraftarlarımız, Ordu sahilde bulunan Rüsumat Heykeli önünde toplanacaklardır. Saat 19.52’da taraftarlarımız tarafından 452 meşale yakılacaktır. Akabinde ise 47. yıl şerefine Rüsumat Heykeli önünde 47 havai fişek atılacaktır. Saat 20.10’da Rüsumat Heykeli önünde taraftarlarımızın katılımı ile kutlamalara devam edilecektir.”

Etkinliklerin 8 Mart Cumartesi günü süreceğini ifade edildiği açıklamada, şunları kaydedildi:

“Etkinlikler kapsamında 8 Mart Cumartesi günü saat 11.00’da yönetim kurulu üyelerimiz ve taraftarlarımızın katılımı ile kurucumuz Ali Ataoğlu, mezarı başında anılacaktır. Saat 13.00’da Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonunda oynanacak Orduspor-Ceyhan Belediye karşılaşmasına gidilecektir. Saat 16.00’da tüm taraftarlarımızın katılımı ile Köprübaşı’ndan merkez postane önüne kadar bando eşliğinde ‘Süper Lig Yürüyüşü’ gerçekleştirilecektir. Saat 17.00’de Tekden Denizlispor karşılaşması öncesi merkez postane önünde taraftarlarımızın katılımı ile takım otobüsümüz karşılanacaktır. Saat 18.50’de takımımızın 47. yılına özel pankartla sahaya çıkmasına müteakip 19 Eylül Stadyumu etrafında havai fişek gösterisi olacaktır.”

Açıklamada, kutlamaların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesi nedeniyle güney kale arkası tribününde kadın taraftarlara 500 bilet dağıtılacağı vurgulandı.