SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez hakem Komitesi son günlerde yaşanan hakem hataları dolayısıyla dün ve bugün özel bir seminder düzenledi. UEFA Hakem Komitesi üyesi, hakem ve gözlemci eğitmeni Uilenberg, MHK’nin görevlendirmesi üzerine Türk hakemlere eğitim vermeye devam ediyor. Dün başlayan ve bugün sona eren eğitimde son haftalarda gündeme gelen penaltı pozisyonları masaya yatırıldı.

Konu penaltılar Jaap Uilenberg, MHK’nin düzenlediği seminerde özellikle hakemler arası diyalog ve çizgi hakemlerinin görev ve sorumluluklarına değindi. Son haftalara büyük stres altında giren hakemlere mental destek de sağlayan MHK, Uilenberg’in eğitimleriyle de karar karışıklığını düzeltmeye çalışıyor. Son haftalarda neredeyse her maçta yaşanan penaltı krizlerini masaya yatıran Uilenberg, çalınan düdükleri de sinevizyonda ekrana getirdi. Hatalı kararların altını çizen Uilenberg, hakemlerin nerelerde yanlış düdükler çaldığını da uyarılarla anlattı.

MHK’nin hakem atamalarını hakemlere tebliğ etmeye başladığı ve resmi internet sitesinden birkaç saat içinde açıklayacağı belirtildi. Geçen hafta Aziz Yıldırım’ın TFF ziyareti sonrası hakem atamalarını geciktiren MHK şimdi de seminer sebebiyle atamaları geciktirdi. Eurosport.com Türkiye, TFF’nin hakem atamalarını açıklamasından tam bir gün önce 23. haftanın hakemlerini okuyucuları ile paylaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:16:13,