SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadlec’ten röportaj yalanlaması

Fenerbahçeli futbolcu Michal Kadlec, Çek basınında çıkan röportajını yalanladı. Oyuncunun açıklamaları resmi internet sitesi aracılığıyla duyuruldu.

Güncellenme: 16:40, 05/03/2014
Kadlec’ten röportaj yalanlaması

Fenerbahçe’nin Çek futbolcusu Michal Kadlec, milli takım kampında yaptığı açıklamaların basında farklı şekilde yansıtıldığını iddia ederek, “Hiçbir zaman hocasının kararını sorgulayan bir oyuncu olmadım” dedi.

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nın kampında bulunan Kadlec, Fenerbahçe Kulübü’nün internet sitesine yaptığı açıklamada, röportajda söylediği şeylerin farkı bir noktaya çekildiğini ileri sürerek, “Bana ‘3 haftadır oynuyordun, 3 hafta üst üste oynayan bir oyuncu olmana rağmen bu hafta oynamadın. Hocan seninle neden oynamadığına dair bir konuşma yaptı mı?’ şeklinde bir soru soruldu. Ben de gayet normal olarak hocayla aramızda böyle bir konuşma geçmediğini söyledim ama haberlerde anlatıldığı gibi taktikle, hocanın kararlarıyla ilgili hiç bir şey söylemedim” ifadelerini kullandı.

Michal Kadlec, teknik direktörleri Ersun Yanal ile iletişim sorunu olduğuna dair bir şey de söylemediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ben böyle bir oyuncu değilim, bunu da beni tanıyan herkes çok iyi bilir. Hiçbir zaman hocasının kararını sorgulayan bir oyuncu olmadım, olmam da. ‎Ayrıca iletişim sorunumuz olduğuna dair veya o anlama gelebilecek de bir şey de söylemedim. Bir cümlemi çekip bambaşka hale getirmişler.‎ Bunu anlamak da maalesef mümkün değil. Milli takıma her gittiğimde, bu tarz yalan yanlış haberler çıkarılmasından son derece rahatsız olduğumu herkesin bilmesini istiyorum. Biz bu sene şampiyon olacağız, bunun için çalışıyoruz. Başka şeylerle uğraşacak zamanımız yok.”

Yayınlanma Tarihi:16:14,